Новини

Бізнес звертається до Уряду щодо запровадження електронних трудових книжок
15.05.2020

У грудні в парламенті був зареєстрований законопроект № 2686 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», який отримав позитивні висновки Комітету з питань інтеграції України з ЄС, Комітету з питань бюджету та Комітету з питань правової політики.

Однак, у зв’язку із зміною Уряду, у березні законопроект відкликали як такий, що не прийнятий за основу на момент припинення повноважень Кабінету Міністрів України.

17 квітня Пенсійний фонд України на своєму офіційному сайті опублікував для громадського обговорення пакет документів щодо відповідного законопроекту (проект закону, порівняльну таблицю, пояснювальну записку, прогноз впливу).

Спілка Українських Підприємців підтримує відповідний проект закону і вважає, що його прийняття є вкрай невідкладним для працівників і роботодавців. Право здійснювати облік трудової діяльності працівника в електронній формі є необхідним для спрощення кадрового діловодства підприємства, заощадження часу працівників, підвищення продуктивності праці. Особливої актуальності питання набуло в умовах світової пандемії. Так, багато роботодавців виконали рекомендацію Уряду України і організували віддалену роботу через інтернет на період карантину.

Дистанційна робота ще більше продемонструвала важливість переведення різноманітної інформації у всіх її формах – текстовій, звуковій, графічній – у цифровий формат. Це виклики часу, на які  має відповідати сучасне суспільство.

Ведення трудових книжок працівників в електронній формі є логічним продовженням обраного державою напрямку діджиталізації, що дозволить:

  • роботодавцям зменшити витрати на ведення паперового документообігу, прискорити обробку інформації;
  • для працівників зменшить негативні наслідки втрати паперових документів, ускладнень або неможливості їх відновлення (адже пересилання трудової книжки несе ризик її втрати);
  • органам влади спростить доступ до інформації про набутий стаж працівників для призначення виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, зокрема, у випадку тимчасової втрати працездатності, пенсійного забезпечення; дозволить враховувати дані стосовно освіти та кваліфікації, яку має працююче населення та яку отримують молоді спеціалісти, для забезпечення узгодження пропозицій, які існують на ринку праці, та планування підготовки (перепідготовки) фахівців за актуальними напрямками.

Можливість обліку трудової діяльності в електронній формі, і відповідно, ведення електронних трудових книжок була запроваджена Постановою Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 1084. Однак, ні Кодекс законів про працю України, ні  Інструкція про порядок ведення трудових книжок працівників не передбачають можливості обліку трудової діяльності і ведення трудових книжок в електронному вигляді. Впровадження обліку трудової діяльності працівника в електронній формі потребує внесення зміни до низки законодавчих актів, що регулюють відповідні суспільні відносини. Цю задачу виконує проект Закону.

СУП звертається до Уряду з проханням якнайшвидше розглянути проект Закону на засіданні і невідкладно подати його до Парламенту.

Календар бухгал­тера
28.05.20

ЄСВ із зарплати (доходу) за квітень 2020 року (гірничі підприємства)

29.05.20

Авансовий внесок з туристичного збору за травень 2020 року

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2020 року

ПДВ за квітень 2020 року (платники, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю)

Плата за землю за квітень 2020 року

Акцизний податок за квітень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку