Новини

НБУ впроваджує систему антикризових заходів на час карантину
20.03.2020

Національний банк впроваджує систему антикризових заходів на час карантину. Усі вони мають одну мету – забезпечити якісну і безперебійну роботу фінансової системи. Про це повідомив Голова Національного банку Яков Смолій під час онлайн брифінгу для ЗМІ та громадськості.

Також він зазначив:

"Наша антикризова формула має п’ять ключових рішень:

Перше: Кредити. Ми ввели особливий пільговий період обслуговування кредитів населення та бізнесу в період дії карантину.

Друге: Депозити. Ми заборонили банкам вводити будь-які обмеження щодо форми та обсягу зняття депозитів при закінченні їх терміну. Попередні 10 днів показали надійність банків та довіру до них вкладників – депозити залишаються в банківській системі, практично немає відтоку.

Третє: Робота банківської системи. Ми запровадили нові програми підтримки банків фінансуванням, яке вони можуть спрямувати бізнесу та громадянам, котрі найбільше потерпають від карантину. На період кризи ми відклали проведення стрес-тестування банків та спрощуємо нормативи.

Четверте: Валюта. Мабуть, найактуальніше питання до нас. Ми присутні на безготівковому валютному ринку, кожного дня виходимо з інтервенціями, щоб згладити коливання. Ми також вирішуємо проблему нестачі готівкової валюті, для чого вже розпочали операції з продажу готівкового євро за безготівку.

П’яте: Платежі. Ми стимулюємо українців якнайшвидше переходити на дистанційне банківське обслуговування. Робота з готівкою, відвідування банківських відділень сьогодні наражає на ризик як клієнтів, так і банківських працівників. Ми будемо робити все, аби зменшити час спілкування банківського працівника з клієнтом. Найефективніше це можна зробити, якщо клієнти будуть користуватися послугами дистанційно. Для цього є всі можливості сьогодні – гаджети, комп’ютери.

Наголошую – ми не запроваджуємо жодних обмежень на роботу банків чи проведення ними операцій – видачі коштів з депозитів, надання кредитів, обміну валюти, роботи банкоматів тощо. Це наша принципова позиція.

Щоб безготівкові платежі були більш вигідними, більш доступними, ми на період карантину відміняємо тарифи на роботу Системи електронних платежів (СЕП). Також важливо знизити тарифи на безготівкові розрахунки. Сьогодні дистанційні банківські послуги повинні бути максимально  доступними. Це питання забезпечення соціальної відповідальності банківської системи.

Водночас ми відмінили плату за підкріпленнями банків готівкою.

Щоб убезпечити працівників Національного банку та працівників банків готівка, яка вилучається з обігу, перевозиться до сховища НБУ на "карантин" для знезараження банкнот. Банки ж ми підкріплюємо готівкою, яка зберігалася у сховищах НБУ до "карантину", до початку поширення коронавірусної інфекції на території України. Запаси готівки Національного банку є достатніми для забезпечення потреб економіки країни..."

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
Завтра

Акцизний податок за лютий 2020 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2020 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за лютий 2020 року

Плату за землю за лютий 2020 року

Рентна плата за лютий 2020 року

Авансовий внесок з турзбору за березень 2020 р. (платники, які сплачують турзбір авансами щомісяця)

ЄСВ з зарплати (доходу) за лютий 2020 року (гірничі підприємства)

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку