Затверджено Порядок організації підвищення кваліфікації держслужбовців, голів МДА, їх перших заступників та заступників, посадових осіб МС
Наказом НАДС від 26.11.2019 № 211-19 затверджено Порядок організації підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування (далі — Порядок № 211-19).
Нагадаємо, п. 2 постанови КМУ від 06.02.2019 р. № 106 центральним та місцевим органам виконавчої влади в межах затверджених їм відповідних бюджетних призначень під час складання кошторисів було доручено передбачити, починаючи з 2020 року, кошти на підвищення кваліфікації державних службовців апарату цих органів, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників у розмірі не більше ніж 2 % фонду оплати праці.
Аналогічно для підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування було рекомендовано ОМС, починаючи з 2020 року, передбачити видатки в розмірі не менше ніж 2 % фонду оплати праці.
Підвищення кваліфікації за загальними та/або спеціальними професійними (сертифікатними) програмами є обов’язковим (п. 14 Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженого постановою КМУ від 06.02.2019 р. № 106, далі — Положення № 106):
1) для держслужбовців:
- вперше призначених на посаду держслужби, зокрема на посаду держслужби категорій «А» та «Б», протягом року з дня їх призначення на посаду;
- які обіймають посади держслужби, не рідше одного разу на 3 роки;
2) для посадових осіб місцевого самоврядування:
- вперше призначених на посади в ОМС, протягом року після призначення;
- вперше обраних на виборну посаду, протягом року після набуття повноважень;
- призначених на посаду в ОМС, не рідше одного разу на 3 роки;
- обраних або затверджених відповідною радою на виборну посаду, не рідше одного разу протягом строку здійснення повноважень;
3) для голів місцевих держадміністрацій, їх перших заступників та заступників — не рідше одного разу на 3 роки.
Підвищення кваліфікації здійснюється за такими формами навчання: очною (денною, вечірньою); дистанційною; змішаною (поєднання очної та дистанційної з використанням спеціальних інтернет-платформ, веб-сайтів, електронних систем навчання тощо) — п. 3 Порядку № 211-19.
Відповідно до пп. 28 та 29 Положення № 106 підвищення кваліфікації учасників професійного навчання здійснюється за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, бюджету АР Крим, коштів програм (проектів) міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством. Самоосвіта учасників професійного навчання може здійснюватися за рахунок їх власних коштів або з інших джерел, не заборонених законодавством.
Порядок № 211-19 набрав чинності 14.01.2020 р.
 
                     
                                 
                                 
                                    





 
 
    