Новини

Верховна Рада скасувала зайві перевірки «непродовольчого» бізнесу

16.12.2019

12 грудня, Верховна Рада України у другому читанні прийняла Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду" (законопроект № 2172).

Законом внесено до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарського кодексу України, законів України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», «Про загальну безпечність нехарчової продукції», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про Національну поліцію» зміни, які спрямовані на вдосконалення системи державного ринкового нагляду за безпечністю продукції, яка вводиться в обіг та розповсюджується на території України.

Законом вводяться норми, спрямовані на зменшення кількості обов’язкових перевірок підприємців, які працюють на ринку нехарчової продукції. Йдеться, зокрема, і про позбавлення органів ринкового нагляду дублюючих функцій, складної системи нарахування штрафів.

На думку законотворців, ухвалена ініціатива підвищить прозорість роботи профільних інспекцій та знизить вірогідність хабарів за порушення. Таким чином парламентарі також мають намір сприяти розвитку підприємництва, посилили права сумлінного бізнесу і захистити споживачів та суспільні інтереси від продукції, яка є небезпечною, становить ризик або не відповідає встановленим законом вимогам. “Цей Закон дійсно допоможе забезпечити рівні умови для ведення підприємницької діяльності, а також значно зменшить можливості для зловживань як з боку державних органів, так і з боку бізнесу” - прокоментував прийняття законопроєкту заступник Міністра Дмитро Романович.

На додачу, Закон є важливим з точки зору виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, в частині приведення законодавства України у сфері державного ринкового нагляду у відповідність до вимог законодавства Європейського Союзу. Зокрема, сприятиме прогресу у переговорах щодо укладення угоди АСАА - Угоди про взаємне визнання Україною та ЄС сертифікатів відповідності на промислову продукцію. В подальшому це стане запорукою безперешкодного доступу української промислової продукції на ринок Європейського Союзу.

За матеріалами Мінекономіки

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку