Новини

Штрафи, пеня за невиконання зобов’язань перед фінустановами, а також проценти за користування кредитом військовослужбовцям не нараховуються, - Нацкомфінпослуг
05.12.2019

Нацкомфінпослуг звертає увагу на порушення фінансовими установами вимог Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі –  Закон).

У зв'язку із цим  Нацкомфінпослуг наголошує, що відповідно до  пункту 15 статті 14 Закону, військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду, а резервістам та військовозобов’язаним –  з моменту призову під час мобілізації  і до закінчення особливого періоду штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

Указом Президента України від 17.03.2014 № 303 “Про часткову мобілізацію”, затвердженим Законом України від 17.03.2014 № 1126-VII “Про затвердження Указу Президента України “Про часткову мобілізацію”, оголошено рішення про проведення часткової мобілізації, що з огляду на положення Законів України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про оборону України” слід розглядати як початок особливого періоду.

Президент України рішення про проведення державних інституцій на функціювання в умовах мирного часу не приймав.

Таким чином, враховуючи наявність особливого періоду у державі, всі категорії військовослужбовців, незалежно від місця проходження військової служби, мають право на гарантії, визначені пунктом 15 статті 14 Закону.

Нацкомфінпослуг неодноразово наголошувала на неприпустимості порушення норм Конституції України, відповідно до яких держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України, Законів України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг” та “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, а також інших нормативно-правових актів, які регулюють провадження господарської діяльності з надання фінансових послуг.

Враховуючи вищевикладене, Нацкомфінпослуг рекомендує фінансовим установам керуватися вищезазначеними положеннями чинного законодавства та наголошує на необхідності суворого і безумовного дотримання вимог Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

Також звертаємо увагу споживачів, що в разі порушення фінансовою установою вимог зазначеного Закону, необхідно негайно повідомляти Нацкомфінпослуг на адресу:

  • 01001, м. Київ-1, вулиця Б. Грінченка, 3, Е-mail: office@nfp.gov.ua,  телефон: (044) 234-39-46 або через

вебсайт Нацкомфінпослуг сторінка: “Електронна взаємодія” – Електронна канцелярія.

За матеріалами Нацкомфінпослуг 

 

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ із зарплати (доходу) за квітень 2020 року (гірничі підприємства)

29.05.20

Авансовий внесок з туристичного збору за травень 2020 року

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2020 року

ПДВ за квітень 2020 року (платники, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю)

Плата за землю за квітень 2020 року

Акцизний податок за квітень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку