Новини

Розпочалась реєстрація лікарень в електронній системі охорони здоров’я
05.11.2019

Розпочалась реєстрація лікарень в електронній системі охорони здоров’я

З 1 листопада функція стала доступна у трьох медичних інформаційних системах (МІС). Підключення до МІС є однією з трьох ключових вимог Національної служби здоров’я для підписання договору у 2020 році. 

У 2018 році зміни в системі охорони здоров’я розпочалися на рівні первинної медичної допомоги. Станом на листопад 2019 року в системі вже зареєстровано 1 412 закладів, в яких працюють сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Із 1 листопада зареєструватися можуть заклади, які надають спеціалізовану амбулаторну та госпітальну медичну допомогу. З 1 квітня 2020 року програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі і єдиною можливістю отримати кошти від держави для медичних закладів буде договір з Національною службою здоров’я України. Всі кроки на шляху трансформації системи охорони здоров’я здійснюються  через застосування електронних інструментів.

Для реєстрації закладу в системі обов’язковим модулем медичної інформаційної системи є “Адміністративний модуль надавача медичних послуг спеціалізованої медичної допомоги”. Він містить функціонал реєстрації юридичної особи та її керівника. Тестування функціоналу кожної медичної інформаційної системи проводить ДП “Електронне здоров’я”. На сьогодні вже успішно протестовані та підключені до центральної бази даних 3 медичні інформаційні системи. Усі МІС забезпечують навчання та технічну підтримку для своїх користувачів. Статус проходження тестування всіх МІС можна відслідковувати на сайті ДП “Електронне здоров’я”.

Аби скористатися функціоналом, заклад має обрати медичну інформаційну систему, яка б відповідала потребам та фінансовим можливостям закладу. Саме через неї всі дані закладу, його співробітників та пацієнтів будуть передаватись до центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я.

Центральна база даних (ЦБД) електронної системи охорони здоров'я, куди потрапляють всі дані, які вносяться в систему, знаходиться на території України, у захищеному дата-центрі в місті Києві. Для забезпечення безпеки ЦБД використовується багаторівнева система. Архітектура системи пройшла експертизу міжнародних спеціалістів і при її будуванні використовуються найкращі практики складання складних систем (розмежування доступу, двофакторна аутентифікація, ізоляція окремих компонентів баз даних і багато іншого).

НАГАДУЄМО. Електронна система охорони здоров’я працює за модульною системою. Модуль - набір функціоналу необхідний для різних типів користувачів системи  eHealth. Наприклад, це означає, що один медичний заклад може використовувати адміністративний модуль однієї МІС, а лікарі - користуватися модулем “Робоче місце лікаря” іншої МІС.

  • “Адміністративний модуль надавача медичних послуг первинної медичної допомоги” - для укладання договорів з НСЗУ та отримання фінансування закладами, що надають первинну медичну допомогу.
  • “Робоче місце лікаря ПМД” - для роботи лікарів, що надають первинну медичну допомогу: робота з деклараціями про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу, електронні медичні записи, виписування електронного рецепту за програмою реімбурсації “Доступні ліки”.
  • “Адміністративний модуль аптечного закладу” -  включає функціонал для реєстрації  аптек, їх підрозділів та фармацевтів і подальшого заключення договорів про реімбурсацію з НСЗУ.
  • "Робоче місце фармацевта" для роботи фармацевтів для погашення електронного рецепту за програмою реімбурсації “Доступні ліки”.
  • “Адміністративний модуль надавача медичних послуг спеціалізованої медичної допомоги” - для реєстрації закладу, що надає спеціалізовану медичну допомгу, реєстрації його підрозділів та користувачів.
За матеріалами МОЗ України

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку