Новини

Зустрічайте нові Порядки з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Оприлюднено проект постанови Кабміну
01.11.2019

ДПС України представляє проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – проект постанови).

Як зазначено у пояснювальній записці, порушення платниками ПДВ податкового законодавства спричиняють значні втрати надходжень до державного бюджету та створюють ризики ведення фінансово-господарської діяльності для сумлінних платників податків, що погіршує якість ділового середовища і, як наслідок, економічного розвитку.

Проект постанови розроблено з метою забезпечення превентивного реагування та запобігання потенційному виникненню порушень платниками податкового законодавства та прискорення урегулювання питань з розгляду спорів без звернення до суду для досягнення цілей державної політики, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою ВРУ від 04.10.2019 року № 188-IX.

В чому суть проекту постанови 

Механізм зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН передбачає здійснення автоматизованого моніторингу відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків. Також проектом постанови передбачено перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку.

Розроблено механізм прийняття рішення комісією регіонального рівня рішення про відповідність або невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості. В свою чергу платник ПДВ матиме можливість подати в електронному вигляді інформацію (пояснення) та копії документів щодо підтвердження його невідповідності критеріям ризиковості платника податку.

Проектом постанови забезпечується можливість для платників податків адміністративного оскарження всіх рішень про відмову у реєстрації ПН/РК в ЄРПН, реєстрація яких зупинена, що сприятиме прискоренню урегулюванню досудових спорів.

Проектом постанови пропонують затвердити:

  • Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • Порядок роботи комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • Порядок розгляду скарги на рішення комісій регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

З прийняттям цього проекту постанови втрачає чинність постанова КМУ від 21.02.2018 р. № 117 «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Розробником проекту постанови є Державна податкова служба України.

Зауваження та пропозиції стосовно проєкту постанови надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

  • Державна податкова служба України: 04655, МПС, м. Київ - 53, Львівська площа, 8., e-mail: monitoringcentr@sfs.gov.ua.
  • Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua

Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail:  inform@dkrp.gov.ua.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ

  • Проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (Завантажити)
  • Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок розгляду скарги на рішення комісій регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (Завантажити)
  • ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питання зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (Завантажити)
  • ПРОГНОЗ ВПЛИВУ реалізації проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядків з питання зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» на ключові інтереси заінтересованих сторін (Завантажити)

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ із зарплати (доходу) за квітень 2020 року (гірничі підприємства)

29.05.20

Авансовий внесок з туристичного збору за травень 2020 року

ПДФО та ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2020 року

ПДВ за квітень 2020 року (платники, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю)

Плата за землю за квітень 2020 року

Акцизний податок за квітень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку