Новини

Оновлення законодавства щодо «нормативу осіб з інвалідністю»
12.07.2019

Постановою КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. № 70» від 05.06.2019 р. № 466 викладені в новій редакції одразу два спеціальні порядки.

1. Порядок зарахування кількості робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю до виконання нормативу таких робочих місць, визначеного статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (далі — Порядок виконання нормативу) поширюється тепер на установи, організації.

І тут є «ложка дьогтю». Мабуть, тепер одного подання звітності за формою № 10-ПІ недостатньо. Роботодавців ще перевірятимуть на предмет зарахування осіб з інвалідністю в рахунок нормативу. В усякому разі, такий висновок напрошується після прочитання п. 4 Порядку виконання нормативу. Відповідне рішення тервідділення Фонду соцзахисту інвалідів прийматимуть протягом 30 к. дн. після подання звітів про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю. Про незарахування працівника до такого нормативу Фонд повідомлятиме письмово. Проте, щоб виключити неоднозначність тлумачення норм, ми направили відповідний запит до Фонду соцзахисту інвалідів і чекаємо роз’яснень.

Головний критерій зарахування працівника до нормативу — працевлаштування його за основним місцем роботи. Як і раніше, умови зайнятості (повний чи неповний час) значення не мають.

2. У свою чергу, Порядок проведення перевірки підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, що використовують найману працю, визначає механізм проведення Держпраці, її територіальними органами планових та позапланових перевірок щодо виконання «нормативу осіб з інвалідністю». Перевірятимуть установи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб.

Постанова набула чинності 19.06.2019 р.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за вересень 2019 року

Довідку про використані РК за вересень 2019 року

Фінансва та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

18.10.19

ЄП за жовтень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

Авансовий платіж з ПДФО (за фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат) (ФОП-заг

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку