Новини

Призначено нового голову місцевої держадміністрації: як звільнити заступників його попередника?
12.07.2019

Голови місцевих держадміністрацій призначаються на посаду Президентом України на строк повноважень (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 р. № 586-XIV, далі — Закон № 586). Тож після цьогорічних виборів Президента в деяких місцевих держадміністраціях відбулися кадрові зміни.

При цьому строк перебування на посаді заступників голови місцевої адміністрації залежить від строку перебування на посаді відповідного голови. На якій підставі повинні бути припинені трудові договори, укладені з такими заступниками? Роз’яснення з цього приводу Мінсоцполітики надало в листі від 14.06.2019 р. № 921/0/206-19.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 10 Закону № 586 перші заступники та заступники голів місцевих держадміністрацій заявляють про припинення своїх повноважень новопризначеним головам місцевих державних адміністрацій у день їх призначення.

Як саме заступники мають заявити про припинення повноважень, у Законі № 586 не уточнено (не конкретизувало це і Мінсоцполітики в зазначеному вище листі). Але оскільки іншого нормою не передбачено, на нашу думку, слід виходити з логіки: заявляють = подають відповідну заяву. При цьому Мінсоцполітики підкреслює: зазначати підставою для звільнення слід п. 9 ч. 1 ст. 36 Кодексу законів про працю України, відповідно до якого підставою для припинення трудового договору є підстави, передбачені іншими законами. Але, зважаючи на те, що такою підставою (визначеною іншими законами, а саме Законом № 586) є вимога ч. 4 ст. 10 Закону № 586, вважаємо, що цю норму також слід зазначати в наказі про звільнення та в трудовій книжці.

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за вересень 2019 року

Довідку про використані РК за вересень 2019 року

Фінансва та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

18.10.19

ЄП за жовтень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

Авансовий платіж з ПДФО (за фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат) (ФОП-заг

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку