Новини

З 1 липня 2019 року діє новий порядок присвоєння адрес
12.07.2019

Взято з газети  " Місцева рада"№7

28.04.2019 р. набрала чинності постанова КМУ «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 27.03.2019 р. № 367 (далі — постанова № 367). Документ визначає єдині для всіх на території України правила присвоєння адрес, які до цього часу встановлювались місцевими радами на власний розсуд. Відповідно до п. 2 зазначеної постанови з 01.07.2019 р. присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна здійснюється виключно відповідно до Тимчасового порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, затвердженого постановою № 367(далі — Тимчасовий порядок № 367).

Зокрема визначено, що:

1. Рішення про присвоєння або зміну адреси об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна безоплатно приймає уповноважений орган містобудування та архітектури, яким може бути:

 • виконавчий орган сільської, селищної, міської ради — якщо об’єкт розташований у межах території, на яку поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради;
 • районні в м. Києві державні адміністрації — якщо об’єкт розташований у межах території, на яку поширюються повноваження районної у м. Києві державної адміністрації;
 • місцева держадміністрація — якщо об’єкт розташований у межах території, на яку не поширюються повноваження сільської, селищної, міської ради або районних у м. Києві державних адміністрацій.

2. Адреса об’єкту будівництва присвоюється за вибором замовника будівництва в залежності від обставин, визначених в п. 10 Тимчасового порядку № 367:

 • під час надання будівельного паспорта забудови земельної ділянки або містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки;
 • після отримання права на виконання будівельних робіт;
 • після прийняття об’єкта в експлуатацію.

3. Заява про присвоєння адреси розглядається уповноваженим органом протягом п’яти днів з дня отримання.

4. Адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна не присвоюється тимчасовим спорудам, а також іншим об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, перелік яких визначається Мінрегіоном (п. 5 Тимчасового порядку № 367).

Зважаючи на вимогу постанови № 367 щодо виключності застосування у зазначеному питанні Тимчасового порядку № 367, відповідним уповноваженим органам власні порядки присвоєння адрес затверджувати не потрібно.

Крім того, на виконання постанови № 367 Мінрегіон наказом від 21.06.2019 р. № 137 затвердив Перелік об’єктів будівництва та об’єктів нерухомого майна, яким не присвоюється адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна.

До Переліку, зокрема, включено:

 • автомобільні дороги та вулиці;
 • залізниці;
 • злітно-посадкові смуги;
 • мости, естакади, тунелі та метро;
 • порти, канали, греблі та інші водні споруди;
 • магістральні трубопроводи, комунікації та лінії електропередач;
 • місцеві трубопроводи та комунікації.

Також до переліку об’єктів нерухомості, яким адреса не присвоюватиметься, увійшли земельні ділянки, які до цього часу могли бути самостійними об’єктами з власною адресою.

Наказ № 137 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опублікований).

Календар бухгал­тера
Завтра

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за вересень 2019 року

Довідку про використані РК за вересень 2019 року

Фінансва та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

18.10.19

ЄП за жовтень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

Авансовий платіж з ПДФО (за фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат) (ФОП-заг

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку