Новини

ДФС при проведенні перевірок суб’єктів ЗЕД широко використовують можливість з отримання необхідної податкової інформації від іноземних колег
05.07.2019

Наразі контролюючі органи при проведенні перевірок суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності широко використовують можливість з отримання необхідної податкової інформації від уповноважених органів іноземних країн. Тому, при обиранні виробничих схем з просування і реалізації продукції на світових ринках, підприємствам необхідно бути обачливими і розсудливими при виборі контрагентів та будувати прозорі господарські взаємовідносини.

Про це повідомив керівник Запорізького управління Офісу великих платників податків ДФС Роман Афонов, коментуючи нещодавній випадок з одним з великих запорізьких підприємств.

До роботи промислового підприємства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності був включений посередник-українське підприємство (комісіонер) із зобов’язаннями, відповідно до договору, надати агентські послуги з пошуку за кордоном потенційних покупців виробленої продукції. Як свідчать звіти комісіонера, була проведена «масштабна» комерційно-маркетингова робота та укладений контракт з іноземним покупцем, причому із залученням ще одного посередника-нерезидента з третьої країни. В результаті, запорізьке підприємство оплатило і сформувало витрати відносно послуг, що були надані та використані за межами митної території України. Причому вартість агентської винагороди склала майже 35 млн грн, або 25 % від загальної суми експортного контракту.

Завдяки отриманю на спецзапит відповіді уповноваженого органу іноземної країни, аудиторами Запорізького управління було з’ясовано, що вищезазначені, сплетені у штучний «вузол», господарські зв’язки не були реальними, а відтак, не підтвердилися. За наданою інформацією, відстежується ланцюг безпосередньої поставки продукції запорізького підприємства ізраїльському підприємству, без жодної участі компанії з третьої країни. Результатом проведеної Запорізьким управлінням перевірки вказаних фактів стало донарахування 8 млн грн, і це лише по одному договору комісії.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку