Новини

Податковий кредит за рахунок ПН реєстрацію яких в ЄРПН зупинено
21.06.2019

Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування суми податку, що відносяться до податкового кредиту.

Підтвердженням продавцю факту прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 Кодексу (п. 198.6 ст. 198 Кодексу).

При цьому відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Попри чітко встановлений порядок включення сум ПДВ до податкового кредиту, результати контрольно-перевірочної роботи нерідко виявляють порушення з боку платників. Порушення стосуються, зокрема правомірності формування від’ємного значення різниці між сумою податкового зобов’язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду та суми від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, за рахунок включення до звітності, а саме розділу ІІ «Податковий кредит», податкових накладних реєстрацію яких в ЄРПН зупинено.

Так нещодавно під час проведення камеральної перевірки підприємства оптової торгівлі хімічними продуктами встановлено формування податкового кредиту за незареєстрованими податковими накладними на суму понад 10 млн грн. У результаті проведених контрольно-перевірочних заходів зменшено від’ємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного періоду на суму понад 5 млн грн та збільшено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту на суму понад 5 млн грн.

Тож з метою правомірного формування сум податкового кредиту, звертаємо вашу увагу на необхідності дотримання норм п. 198.6 ст. 198 та п 201.11 ст. 201 Кодексу.

Календар бухгал­тера
19.08.20

Податок на прибуток підприємства за ІІ квартал 2020 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІ квартал 2020 року

ПДВ за ІІ квартал 2020 року

Екологічний податок за ІІ квартал 2020 року

Рентна плата за ІІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку