Новини

Особливості оплати додаткових психолого-педагогічих і корекційно-розвиткових занять (послуг) за ЦПД в інклюзивному класі
14.06.2019

МОН в листі від 05.06.2019 р. № 6/177-19 нагадало порядок оплати праці за години проведення додаткових корекційно-розвиткових занять в інклюзивних класах (групах) закладів дошкільної та загальної середньої освіти, прописаний в Порядку та умовах надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затверджених постановою КМУ від 14.02.2017 р. № 88 (далі — Порядок).

Додаткові психолого-педагогічні і корекційно-розвиткові заняття (послуги) проводяться (надаються) фахівцями (із числа працівників закладу освіти та у разі потреби — додатково залученими фахівцями), з якими заклад освіти або відповідний орган управління освітою укладають цивільно-правові договори (далі — ЦПД). Перелік фахівців, які можуть проводити (надавати) додаткові психолого-педагогічні і корекційно-розвиткові заняття (послуги), з 28.02.2019 р. визначено в додатку 5 до Порядку.

Оплата праці зазначених фахівців за проведення (надання) додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг) здійснюється за ставками погодинної оплати праціпрацівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять у розмірах, передбачених для доцента або кандидата наук, які проводять навчальні заняття з учнями шкіл, установленими в додатку 5 до постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298підвищеними з 28.02.2019 р. на 20 % відповідно до постанови КМУ від 27.02.2019 р. № 129.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Оскільки педагогічні працівники проводять заняття (надають послуги) за ЦПД, така робота не тягне за собою трудових гарантій, зокрема, надання днів щорічної відпустки чи виплати компенсації за невикористану відпустку в разі звільнення. Крім того, норма в прим. 1 до додатка 5 до постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298 стосовно того, що ставки погодинної оплати включають оплату за дні відпустки, не застосовується до таких педагогічних працівників (адже цей документ регулює умови оплати праці працівників). З цього додатка беруть лише ставку з погодинної оплати, адже до неї Кабмін прив’язав розмір оплати за надані послуги з проведення додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять (послуг).

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку