Новини

Всім усиновлювачам надано право на отримання одноразової оплачуваної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини: прийнято Закон
30.05.2019

ВРУ привела Кодекс законів про працю України та Закон України „Про відпустки” у відповідність до вимог Сімейного кодексу України щодо усиновлення дітей віком від двох місяців та забезпечення  рівних прав на отримання одноразової оплачуваної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини для всіх усиновлювачів (прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання відпустки усиновлювачам при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування") (законопроект № 6350).

Нагадаємо, однією з державних гарантій для усиновлювачів дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, є надання одноразової оплачуваної відпустки для адаптації дитини в сім’ї.

Питання надання одноразової оплачуваної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини та визнання категорій осіб, які мають право на таку відпустку, регулюються Кодексом законів про працю України та Законом України „Про відпустки”.

На сьогодні відповідно до законодавства особі, яка усиновила новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку, надається відпустка з дня усиновлення тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей). Така одноразова оплачувана відпустка надається у разі усиновлення новонародженої дитини.

Разом з тим згідно із Сімейним кодексом України дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або дитина, яку відмовилися забрати з таких закладів батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку. Такий термін надається службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами щодо повернення дитини в біологічну родину.

Таким чином, норми Кодексу законів про працю України та Закону України „Про відпустки” суперечать вимогам Сімейного кодексу України в частині усиновлення дітей до двох місяців.

Отже, прийнятим Законом викладено у новій редакції статтю 182 "Відпустка працівникам, які усиновили дитину (дітей)" Кодексу законів про працю України, згідно з якою:

Працівникам, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів - при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. Така відпустка надається за умови, що заява про надання відпустки надійшла не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини.

Працівникам, які усиновили дитину (або одночасно двох і більше дітей), надається відпустка для догляду за дитиною (дітьми) на умовах і в порядку, встановлених статтями 179 і 181 цього Кодексу.

У разі усиновлення дитини (дітей) подружжям зазначені відпустки надаються одному з подружжя на їх розсуд.

Також внесено зміни до ст. 17 та 181 Закону України “Про відпустки”

За матеріалами ВРУ

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку