Новини

Положення про ГПД: старе скасоване, нове — на підході
20.07.2018
Тема:

Кабмін постановою від 18.07.2018 р. № 558 визнав такою, що втратила чинність, постанову КМУ «Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу» від 05.10.2009 р. № 1121.

Пов’язано це з тим, що раніше затвердження порядку створення груп подовженого дня (далі — ГПД) у школах було виключною компетенцією Уряду. Але відповідно до ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 р. № 651-XIV (в редакції Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII) порядок створення ГПД у державних і комунальних закладах загальної середньої освіти визначається МОН.

В свою чергу МОН на офіційному сайті повідомило, що невдовзі з’явиться новий Порядок. У ньому закладено такі важливі зміни:

  • передбачено можливість створення інклюзивних та/або спеціальних ГПД. Визначено особливості процедури їх відкриття, наповнюваності та організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами;
  • скасоване Положення допускало комплектування груп у межах щонайменше чотирьох вікових категорій (наприклад, з учнів 2–5 класів), а тепер різниця у віці учнів з однієї групи не має перевищувати двох вікових груп (приміром, з учнів 2–3 класів). Це дозволить забезпечити комфортніші умови для дітей з урахуванням їх індивідуальних психологічних відмінностей та фізичного розвитку. Водночас заклади, що знаходяться в сільській та/або гірській місцевості, як і раніше, зможуть утворювати ГПД для учнів різного віку.

Постанова набирає чинності з дня офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опублікована).

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку