Новини

НБУ перелік забезпечення для розрахунку банками економічних нормативів
23.05.2019

Національний банк України удосконалив вимоги щодо врахування забезпечення під час розрахунку нормативів кредитного ризику з урахуванням кращого міжнародного досвіду та наглядової практики в Україні.

Зокрема доповнено перелік забезпечення, яке банки можуть враховувати під час розрахунку нормативів кредитного ризику, забезпеченням у вигляді:

  • цінних паперів, емітованих НБУ, центральними органами виконавчої влади України або гарантованих Кабінетом міністрів України;
  • облігацій міжнародних фінансових організацій;
  • банківських металів (крім нормативу Н9).

Водночас під час розрахунку нормативу максимального кредитного ризику за операціями з пов’язаними особами (Н9) не буде враховуватись грошове покриття у вигляді застави майнових прав на грошові кошти, що розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі.

Ці зміни застосовуватимуться до нових договорів, укладених банком із дня, наступного за днем офіційного опублікування постанови. За договорами, укладеними до дня офіційного опублікування постанови, забезпечення у вигляді застави майнових прав на грошові кошти, що розміщені на вкладному (депозитному) рахунку в банку-кредиторі, буде враховуватись до завершення строку погашення боргу за умови дотримання встановлених Національним банком умов.

Водночас Національний банк визначив умови, за яких може враховуватись забезпечення під час розрахунку нормативів кредитного ризику, та строки його врахування.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління Національного банку від 21 травня 2019 року № 71 "Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні", яка набере чинності з 02 липня 2019 року.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку