Новини

Рада з питань інтелектуальної власності презентувала концепцію Національної стратегії розвитку галузі
22.05.2019

20 травня під головуванням Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва відбулось друге засідання Ради з питань інтелектуальної власності, де учасники розглянули концепцію Національної стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності.

У рамках роботи Ради з питань інтелектуальної власності Мінекономрозвитку запропонувало обговорити презентовану концепцію, щоб врахувати усі принципові коментарі та пропозиції усіх заінтересованих сторін для формування принципово нового, сучасного документу, який після схвалення визначатиме головні кроки України в напрямку розбудови ефективної системи захисту прав у сфері інтелектуальної власності на довгострокову перспективу.

“Ми маємо ретельно проаналізувати ситуацію із захистом прав інтелектуальної власності та виробити принципово новий, ефективний міжвідомчий механізм реагування на факти систематичних порушень прав інтелектуальної власності. Саме для цього ми пропонуємо МВС, Нацполіції та іншим органам правопорядку та безпеки, а також всім заінтересованим сторонам обговорити можливість створення міжвідомчої спеціалізованої групи з реагування та припинення порушень прав інтелектуальної власності. Держава має сприяти суттєвому скороченню часу від моменту виявлення правопорушення, встановлення розміру завданих збитків, до застосування санкцій або винесення вироку”, - відзначив Степан Кубів.

За результатами обговорення Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності, учасники засідання рекомендували Мінекономрозвитку та Національному офісу інтелектуальної власності, який безпосередньо здійснює розробку Стратегії, доопрацювати проект з урахуванням пропозицій Ради, а також подати її на розгляд та узгодження до заінтересованих органів виконавчої влади разом із розрахунками економічного ефекту від її реалізації.

“Національна стратегія інтелектуальної власності розробляється Мінекономрозвитку за підтримки Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Важливість Стратегії полягає в посиленні інституційної здатності нашої країни генерувати економічно ціннісні активи інтелектуальної власності”, - прокоментував важливість розробки Стратегії заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Юрій Бровченко.

Юрій Бровченко також підкреслив важливість злагодженої взаємодії органів державної влади, які в межах своєї компетенції повинні сприяти ефективній охороні, комерціалізації та захисту прав інтелектуальної власності. З цією метою  виваженого у Стратегії необхідно відобразити позицію всіх зацікавлених інституцій.

Довідково

Рада з питань інтелектуальної власності - це урядовий консультативно-дорадчий орган, який було створено Кабінетом Міністрів 7 лютого 2018 року, згідно з постановою № 90, з метою забезпечення вивчення та подолання проблемних питань, пов’язаних із  формуванням та реалізацією державної політики у сфері інтелектуальної власності.

Завданнями Ради є координація роботи державних органів виконавчої влади, правоохоронних структур, судової системи, громадських об’єднань та галузевих асоціацій, наукових кіл, а також правовласників об’єктів права інтелектуальної власності, задля подолання проблемних питань пов’язаних із посиленням захисту прав інтелектуальної власності, інтегрування України у міжнародний та європейський інтелектуальний простір; стимулювання винахідницької діяльності, комерціалізації результатів інтелектуальної та творчої діяльності в Україні.

Серед важливих завдань діяльності Ради є сприяння ліквідації загроз, пов’язаних із входженням України до Списку 301 в контексті “Спеціальної доповіді 301” Офісу Торговельного представника США щодо стану захисту прав інтелектуальної власності.   

За матеріалами Мінекономрозвитку

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку