Новини

На новому дешборді НСЗУ програма «Доступні ліки» – під мікроскопом
16.05.2019

Національна служба здоров’я України створила новий дешборд «Деталізація виписаних рецептів за програмою «Доступні ліки». За допомогою дешборду «Доступні ліки» можна роздивитися в найменших деталях.Наприклад, майже 80% (або 1,3 млн) всіх виписаних електронних рецептів відносяться до категорії серцево-судинних захворювань, 17% – цукровий діабет 2 типу,  3% – бронхіальна астма.

Також дешборд ілюструє цікавий факт: у містах, селах та селищах міського типу майже однакове процентне співвідношення за категоріями захворювання. Це означає, що люди хворіють однаково, як чоловіки так і жінки, незалежно від того, мешкають вони в великому місті чи маленькому селі. І урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» актуальна і для сільської місцевості, і для міст.

Дешборд містить знеособлені дані щодо кожного виписаного електронного рецепта: на лікування якого захворювання спрямовано кожен виписаний е-рецепт, які саме лікарські засоби призначені, в якому медичному закладі та населеному пункті. А також знеособлені дані про вік, стать пацієнтів, котрим призначено той чи інший лікарський засіб за урядовою програмою «Доступні ліки».

За допомогою цих даних можна не тільки роздивитися програму «Доступні ліки» в найменших деталях, а й зробити висновки про її ефективність та соціальну значущість.

Наприклад, ми знаємо, середній вік учасників програми «Доступні ліки» - 67,5 років. Отже, програма забезпечує захист людей похилого віку.

“Всі процеси в оновленій урядовій програмі реімбурсації здійснюються в електронній системі охорони здоров'я. Це дозволяє НСЗУ бачити достовірні дані в режимі реального часу, здійснювати моніторингову та контролюючу функцію та реагувати на них в межах наших повноважень", – говорить Голова НСЗУ Олег Петренко.

Новий дешборд «Деталізація виписаних рецептів за програмою «Доступні ліки» знаходиться на сайті НСЗУ у розділі «Е-дані». Нагадаємо, зараз на сайті  НСЗУ є 7 дешбордів з реальними динамічними знеособленими даними, що регулярно оновлюються. Це є запорукою прозорості діяльності НСЗУ.

Дані відкриті, це означає, що кожен може знайти потрібну інформацію та скористатися будь-яким з онлайн-інструментів на сайті НСЗУ:

За матеріалами НСЗУ

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку