Новини

Робота, яка збігається з видом економічної діяльності підприємства має виконуватися на умовах трудового договору, - правова позиція суду
11.05.2019

«Якщо робота, виконувана працівником на користь суб'єкта господарювання, збігається з видом його економічної діяльності або є роботою з обслуговування його діяльності, то така робота повинна виконуватись на умовах трудового договору», - правова позиція суду.

Хмельницьким окружним адміністративним судом (справа №560/508/19) підтверджено правомірність дій Управління Держпраці у Хмельницькій області щодо винесення постанови про накладення штрафу у розмірі 250 тис. 380 грн. за фактичний допуск двох працівників до роботи без оформлення трудового договору.

Під час інспекційного відвідування встановлено, що у своїй діяльності ТОВ «...» використовує працю 14 найманих працівників, згідно укладених трудових договорів. З двома працівниками були укладені цивільно-правові угоди.

Цивільно-правові договори, відповідно до яких працівники зобов'язані були для Замовника виконати такі роботи, як: надати послуги по розливу готової продукції підприємства у тару різного розміру, передбачає виконання функцій, властивих саме найманому працівнику згідно класифікатора професій, а саме «розливальник хімічної продукції», і спрямований не на досягнення кінцевого результату, а на процес виконання функцій.

Суд вважає за необхідне зазначити, що оскільки робота, яку виконували працівники, а саме розлив хімічної продукції, є небезпечною та шкідливою для здоров'я, то саме під час укладання трудового договору роботодавець повинен проінформувати працівника під розписку про умови праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, можливі наслідки їх впливу на здоров'я та про права працівника на пільги і компенсації за роботу в таких умовах відповідно до законодавства і колективного договору.

Також, суд дійшов висновку, що у разі, якщо робота, виконувана працівником на користь суб'єкта господарювання, збігається з видом його економічної діяльності або є роботою з обслуговування його діяльності, то робота такої особи повинна виконуватись на умовах трудового договору.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 04.07.2018 у справі № 820/1432/17

Календар бухгал­тера
22.07.19

Податкова декларація з ПДВ за червень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2019 року

Декларація з акцизного податку за червень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку