Новини

Чи можливе продовження терміну дії атестації робочих місць
02.05.2019

Чи можливе продовження терміну дії атестації робочих місць за умовами праці та проведення атестації без гігієнічної оцінки умов праці у разі дії хімічного фактора, так як з 01.01.2019 скасовано дію ГОСТу 12.1.005-88 «Загальні санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони»

У Держпраці в Рівненській області повідомили, правовою основою для проведення атестації робочих місць за умовами праці є чинні законодавчі та нормативні акти з питань охорони і гігієни праці, вимоги Закону України «Про охорону праці» (ст.7, 13) згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 № 41.

Згідно з пунктом 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.1992 № 442, атестація проводиться атестаційною комісією, визначається наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Результати атестації робочих місць за умовами праці є єдиною прийнятною підставою для об’єктивної  оцінки умов праці та обґрунтованого надання працівникам, які працюють у шкідливих і важких умовах, пільг, компенсацій та застосовуються протягом 5 років після їх затвердження наказом.

Чинним законодавством не передбачено продовження термінів дії атестації робочих місць за умовами праці.

Гігієнічна оцінка умов праці базується на принципі диференціації оцінок умов праці залежно від фактично визначених рівнів впливу факторів виробничого середовища і  трудового процесу та з  урахуванням їх можливої шкідливої дії на здоров’я працівників.

За результатами оцінювання умов праці складають  листи спостереження  (фотографії робочого часу) з метою визначення тривалості дії шкідливих факторів у відсотках до тривалості зміни.

Узагальнені відомості вносяться до  Карти умов праці. Карта умов праці на кожне робоче місце складається комісією після проведення атестації за даними лабораторно-інструментальних досліджень. Карта умов праці включає оцінювання факторів виробничого середовища і трудового процесу, гігієнічне оцінювання умов праці, оцінювання технічного та організаційного рівня.

Атестація, проведена без санітарно-гігієнічних  досліджень факторів виробничого середовища на робочому місці, порушить абз. 3 п. 6 постанови КМУ № 442.

Головний державний інспектор сектору експертизи умов праці Управління Держпраці у Рівненській області Світлана Нагорна

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку