Новини

Гроші пішли за рецептом і пацієнтом в аптеку
25.04.2019

7 805 608 грн отримали аптечні заклади-юридичні особи, які підписали договір з НСЗУ на участь в урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки». Найбільші виплати за договором з НСЗУ направлені: у розмірі 615 198 грн – до аптечного закладу, зареєстрованого у Вінницькій області, у розмірі 343 138 грн – до аптечного закладу, зареєстрованого на Львівщині, більше 200 тис. грн – до аптечних закладів, зареєстрованих у Миколаївській, Харківській та Закарпатській областях.

Загалом, на 24 квітня за програмою реімбурсації «Доступні ліки» НСЗУ уклала договори з 903 аптечними закладами-юридичною особою. 6 238 точок відпуску ліків за електронними рецептами зголосилися взяти участь у програмі. Серед них – 82,5% – приватних аптечних закладів, 11,6% – комунальні, 5,9% – ФОП. 2 435 аптек уже відпускають ліки за електронним рецептом. Карту з аптеками-учасницями програми можна побачити за посиланням.

Олег Петренко, Голова НСЗУ, говорить:

- Оновлена програма «Доступні ліки» працює лише три тижні. Запровадження нових для України електронних інструментів потребує часу та зусиль, але електронний рецепт вже став реальністю. З боку Національної служби здоров'я робиться максимум, щоб всі аптечні заклади, які уклали договір на участь в урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки», могли повноцінно працювати за програмою. Більшість складних моментів врегульовані, деякі вимагають доопрацювання. Електронна система охорони здоров'я має весь необхідний функціонал, НСЗУ готова відшкодовувати вартість лікарських засобів, які відпускаються за електронними рецептами в програмі «Доступні ліки». І перші оплати, які сьогодні надійшли в аптечні заклади, підтверджують цю готовність.

На 24 квітня виписано 979 163 електронних рецептів, відпущено – 563 410. Найбільш активно виписують електронні рецепти на “Доступні ліки” на Дніпропетровщині (130 711), Харківщині (75 200) та місті Києві (72 388).

За кількістю відпущених лікарських засобів за електронними рецептами лідирує Дніпропетровська (70 952), Харківська (45 888) та Львівська (44 317) області.

За електронними рецептами «Доступні ліки» можна отримати як у великих містах, так і в маленьких селах. У селах та селищах міського типу України загалом виписано 247 337 електронних рецептів. За  64 208 з них пацієнти уже отримали лікарські засоби - безоплатно або з невеликою доплатою.
Найбільше виписано рецептів у селах та смт Вінницької, Харківської та Закарпатської областях. Найбільше відпущено – у селах та смт Харківської, Вінницької та Дніпропетровської областях.

Наприклад, Білозір’я – одне з найбільших сіл Черкащини. Тут мешкає близько 8500 осіб. Станом на 23 квітня тут виписано 490 електронних рецепти, за 276 ліки вже відпущено. Директорка аптеки, ФОП Світлана Войтко, говорить: «За електронними рецептами працювати набагато простіше, ніж за паперовими. Звичайно до нового треба звикнути і навчитись, зараз відпуск потребує часу трохи більше часу та уваги, проте виключена можливість зробити помилку і набагато зручніше формувати звітність. Ми дбаємо про те, щоб весь необхідний асортимент лікарських засобів у межах програми «Доступні ліки» був у наявності».

З 1 квітня урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» перейшла в адміністрування НСЗУ і стала працювати за новими правилами. Лікарські засоби за програмою відпускаються лише за електронними рецептами. А виписує їх лікар первинки, з яким пацієнт підписав декларацію. Отримати необхідні лікарські засоби пацієнт може у будь-якій аптеці, яка має договір з НСЗУ, незалежно від свого місця проживання чи прописки.

За матеріалами НСЗУ

Календар бухгал­тера
04.06.20

Звіт про товарооборот торгової мережі за травень 2020 року (форма № 1-торг (місячна))

Звіт про обсяг оптового товарообороту за травень 2020 року (форма № 1-опт (місячна))

09.06.20

Звіт з праці за травень 2020 року (форма № 1-ПВ (місячна))

Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту (форма № 1-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв (форма № 2-РС) за травень 2020 року

Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів (форма № 3-РС) за травень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку