Новини

Як оплатити надурочні години роботи
25.04.2019

Фахівці Держпраці у Закарпатській області надали роз'яснення стосовно нарахування заробітної плати працівникам за години, котрі відпрацьовані у святковий день,  якщо на підприємстві запроваджено  підсумований облік робочого часу.

На підприємстві запроваджено підсумований облік робочого часу  із обліковим періодом – місяць.  При складанні графіку роботи працівників, який погоджується з профспілками, норми робочого часу в обліковий період дотримуються, однак з виробничих потреб підприємство періодично змушене застосовувати надурочні роботи, які інколи припадають на вихідні та святкові дні. 

Отже, як оплачувати такі роботи?

Питання оплати робіт у вихідні дні,  святковий і неробочий день унормоване статтями 72 та 107 Кодексу законів про працю України (далі -КЗпП), згідно з якими роботи в такі дні  оплачуються у подвійному розмірі. Зокрема, оплата роботи в надурочний час урегульована статтею 106 КЗпПУ, першою та другою частиною якої встановлено, що надурочні години також оплачуються у подвійному розмірі. 

Чи слід це розуміти так: якщо надурочні години відпрацьовані у вихідний чи святковий день, то вони повинні бути двічі оплачені у подвійному розмірі, тобто 4-кратному розмірі?

Відповідь – у частині третій статті 106 КЗпП:

  •   у разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді. 

Водночас  умови та порядок застосування підсумованого обліку робочого часу з урахуванням норм чинного законодавства визначено у Методичних рекомендаціях щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, які затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від  19.04.2006 року № 138

Відповідно до пункту 11 Методичних рекомендацій  у разі підсумованого обліку робочого часу робота у святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними і оплачуються в подвійному розмірі.

Тому під час підрахунку надурочних годин у випадку підсумованого обліку робочого часу робота у святков і неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі.

Лілія Січка,завідувач сектору з питань експертизи умов праці

Календар бухгал­тера
22.07.19

Податкова декларація з ПДВ за червень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2019 року

Декларація з акцизного податку за червень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку