Новини

Податковий агент на вимогу платника ПДФО зобов’язаний надати довідку про доходи
24.04.2019

Фахівці ДФС у Дніпропетровській області нагадують, що деклараційна кампаній – 2019 триває до 02 травня 2019 року (включно). Особи, які мають право на податкову знижку за 2018 рік, подають декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація) по 31 грудня 2019 року (включно).

На вимогу контролюючого органу та в межах його повноважень, визначених законодавством, платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) зобов’язані пред’являти документи і відомості, пов’язані з виникненням доходу або права на отримання податкової знижки, обчисленням і сплатою ПДФО, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у податковій Декларації.

Норми визначені абзацом другим п.п. «в» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

При цьому особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати на вимогу платника ПДФО відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого ПДФО (п.п. «в» п. 176.2 ст. 176 ПКУ).

Довідка про доходи фізичної особи надається податковим агентом з метою заповнення податкової Декларації для реалізації права на застосування податкової знижки.

Враховуючи те, що затвердженої форми довідки про доходи, яку повинні надавати податкові агенти на вимогу платника ПДФО, нормами чинного законодавства не передбачено, то довідка надається у довільній формі, в якій, крім інформації про фізичну особу (П. І. Б, реєстраційний номер облікової картки, період роботи), зазначається сума нарахованого оподатковуваного доходу (помісячно та загальною сумою); розмір та сума податкової соціальної пільги; сума нарахованого та утриманого ПДФО).

Водночас, за допомогою меню «Заяви, запити для отримання інформації» приватної частини «Електронного кабінету» фізична особа – платник податків може сформувати «Запит про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи/декларації про доходи та витрати осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій», але виключно для отримання вищезазначеної інформації про себе.

Календар бухгал­тера
22.07.19

Податкова декларація з ПДВ за червень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2019 року

Декларація з акцизного податку за червень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку