Новини

Нормативно-грошова оцінка земель за межами населених пунктів набрала чинності
12.04.2019

З 01.01.2019 р. набрала чинності загальнонаціональна нормативна грошова оцінка (далі — НГО) земель сільськогосподарського призначення на території за межами населених пунктів. Вона використовується для цілей оподаткування та визначення розміру орендної плати без складання окремої технічної документації з НГО для конкретних земділянок сільгосппризначення.

Нагадаємо: таку оцінку в Україні проведено вперше з 1995 року на виконання постанови КМУ від 07.02.2018 р. № 105.

Ознайомитися з результатами оцінки та навіть здійснити онлайн-розрахунок НГО як зареєстрованих у Державному земельному кадастрі земельних ділянок, так і несформованих об’єктів можна на порталі загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення за посиланням https://ngo.land.gov.ua/uk.

Відповідно до п. 22 Порядку проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого постановою КМУ від 07.02. 2018 р. № 105,дані про НГО окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації за формою згідно з додатком 3 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017 р. № 262.

За інформацією Держгеокадастру, розміщеною на офіційному веб-сайті, з 01.01.2019 р. для формування витягів з технічної документації про НГО земельних ділянок сільськогосподарського призначення незалежно від форми власності (крім земель сільськогосподарського призначення в межах населених пунктів) використовуються виключно відомості про загальнонаціональну (всеукраїнську) НГО земель сільськогосподарського призначення.

Саме з таких витягів видно, чи поширюється на земельні ділянки загальнодержавна НГО, і саме такі витяги подаються до органів ДФС платниками плати за землю, про що, зокрема, йдеться роз’ясненні ДФСУ, розміщеному в категорії 112.05 ЗІР.

Календар бухгал­тера
Завтра

ПДВ за травень 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2019 року

Авансовий внесок з турзбору за червень 2019 року платниками, які сплачують турзбір авансами щомісяця

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2019 року

Плата за землю за травень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку