Новини

ФОП - платник ЄП перебувала протягом року на різних групах ЄП: як розраховувати дохід?
12.04.2019

Питання:

Чи застсовується ставка єдиного податку у розмірі 15 % при перевищенні загального обсягу доходу за календарний рік фіозичною особою - підприємцем - платником єдиного податку, яка перебувала протягом календарного року на різних групах платника єдиного податку, якщо окремо по кожній групі платника єдиного податку перевищення доходу не відбулося?

Відповідь:

Згідно з п. 291.4 ст. 291 ПКУ, для платників єдиного податку встановлено, зокрема, граничні обсяги доходу для кожної групи платників єдиного податку:

  • перша група - 300000 грн. за календарний рік;
  • друга група - 1500000 грн. за календарний рік;
  • третя група - 5000000 грн. за календарний рік.

Платники єдиного податку, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення зобов'язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків та наступного календарного кварталу за заявою перейти на іншу групу для платників єдиного податку згідно з п. 293.8 ст. 293 ПКУ.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу,визначеного у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників єдиного податку другої або третьої (фізичні особи - підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ.

При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку, обраною згідно з умовами, визначеними главою 1 розд. XIV ПКУ, авансові внески, встановлені
п. 295.1 ст. 295 ПКУ.

Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов'язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

Отже, якщо фізична особа - підприємець - платник єдиного податку змінила протягом календарного року групу платника єдиного податку, то така особа з метою перебування на обраній нею групі платника єдиного податку у поточному році щокварталу визначає загальний обсяг доходу, отриманий з початку календарного року.

У разі якщо при визначенні загального обсягу доходу в окремому календарному кварталі (враховуючи дохід, отриманий нею під час перебування на іншій групі платника єдиного податку) перевищено обсяг річного доходу, визначеного для групи платника єдиного податку, на якій вона перебуває, то до суми перевищення такого доходу застосовується ставка єдиного податку у розмірі 15 %. 

За матеріалами ДФСУ

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за травень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Декларація з акцизного податку за травень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за травень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку