Новини

Сума дооцінки ОЗ до справедливої вартості не враховується при визначенні доходу ЮО - платника ЄП третьої групи
08.04.2019

СИТУАЦІЯ:

Товариством, що є платником ЄП ІІІ групи зі ставкою 5 %, здійснено переоцінку власних нежитлових приміщень - основних засобів (далі - ОЗ) до справедливої вартості на дату балансу. Чи враховується при визначенні доходу сума дооцінки ОЗ?

Фахівці ДФС у листі від 03.04.2019 р. № 1395/6/99-99-15-02-02-15/ІПК повідомили, що при дооцінці ОЗ не відбувається надходження коштів та безоплатного отримання товарів.

Також податківці нагадали, що дохід обліковується згідно з НП(С)БО та/або іншими нормативно-правовими актами Мінфіна з питань бухгалтерського обліку.

При цьому, платники ЄП ІІІ групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів та витрат з урахуванням положень пп. 44.2, 44.3 ст. 44 Податкового кодексу України.

Так, згідно п. 8 П(С)БО 25 "Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва", затвердженого наказом МФУ від 25.02.2000 р. № 39, юридичні особи, які ведуть спрощений бухгалтерський облік доходів та витрат відповідно до податкового законодавства можуть обліковувати необоротні активи тільки за первісною вартістю без урахування зменшення корисності та переоцінки до справедливої вартості.

Враховуючи зазначене, сума дооцінки ОЗ до справедливої вартості не враховується при визначенні доходу ЮО - платника ЄП третьої групи.

(ІПК ДФС від 03.04.2019 р. № 1395/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за березень 2019 року

Декларація з акцизного податку за березень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за березень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за березень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку