Новини

Як заповнювати рецептурний бланк на наркотичні та психотропні лікарські засоби
05.04.2019

МОЗ України роз’яснює, як заповнювати спеціальний рецептурний бланк для виписування наркотичних та психотропних лікарських засобів і чому такі рецепти не потрібно скріплювати печаткою закладу.

04.10.2018 наказом МОЗ № 1819 зокрема було внесено зміни у додаток 2 до Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення (далі – Правила), затверджених наказом МОЗ України від 19.07.2005 № 360 «Про затвердження Правил виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.07.2005 за № 782/11062 (далі – наказ № 360), яким затверджено нову форму спеціальних рецептурних бланків № 3 (далі – форма  № 3).

Розділ ІІІ Правил «Особливості щодо заповнення рецептурних бланків» не містить вимоги, що рецепт форми № 3 повинен мати печатку суб’єкта господарювання, оскільки відповідно до статті 581 Господарського кодексу України використання суб’єктом господарювання печатки не є обов’язковим.

У формі № 3 старого зразка, затвердженій попередньою редакцією наказу № 360, була вимога щодо необхідності використання суб’єктом господарювання печатки закладу.

Оскільки відповідно до п. 5 наказу МОЗ від 04.10.2018 № 1819 бланки, що придбані до набрання чинності цим наказом, дійсні до повного їх використання, то суб’єкт господарювання, який провадить господарську діяльність з медичної практики, та у якого залишилися бланки форми № 3 старого зразка, не маючи відповідної печатки закладу, не зобов’язаний її використовувати.

У додатку наводимо зразок заповнення бланків нового і старого зразка згідно з чинними Правилами виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення.

ДОВІДКОВО

За матеріалами МОЗ

Календар бухгал­тера
Завтра

ПДВ за травень 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2019 року

Авансовий внесок з турзбору за червень 2019 року платниками, які сплачують турзбір авансами щомісяця

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу, за травень 2019 року

Плата за землю за травень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку