Новини

Відсутність опублікованого Тимчасового реєстру заяв про повернення «старих» сум ПДВ є порушенням законодавства
29.03.2019
Тема: ПДВ

Бізнес вкотре висловлює занепокоєння ситуацією, яка складається навколо Тимчасового реєстру заяв про повернення «старих» сум ПДВ. Так, на сьогоднішній день наявні всі підстави для створення такого Реєстру. Будь-які зволікання у цьому процесі є необгрунтованими, а відсутність оприлюдненого на сайті Мінфіну тимчасового реєстру є грубим порушенням законодавства. Таке роз’яснення було надано Комітетом ВР з питань податкової та митної політики Європейській Бізнес Асоціації.

Нагадаємо, більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРДР. 

Європейська Бізнес Асоціація зверталась до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України і ВРУ при плануванні та погодженні бюджету на 2019 рік з проханням передбачити конкретну суму в Державному бюджеті на повернення цих коштів бізнесу.

У зв’язку з відсутністю Тимчасового реєстру, фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). За публічними заявами, сума заборгованості становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ).

Водночас, відповідно ж до оприлюдненого бюджету на 2019 рік, окремо коштів на повернення старих сум не виділено. А Тимчасовий реєстр про повернення старих сум ПДВ досі не опублікований (хоча мав бути створений до 01.02.2017).

Тож відповідно до роз’яснення Комітету ВР з питань податкової та митної політики, яке Асоціація отримала в березні 2019, така ситуація є грубим порушенням норм Податкового кодексу України. Комітет ВРУ зазначає, що наразі є всі підстави для здійснення відшкодування за Тимчасовим реєстром ПДВ. Оскільки, інвентаризацію сум заборгованості вже проведено територіальними органами ДФС України, діючі норми податкового і бюджетного законодавства дозволяють здійснити відшкодування «старих сум ПДВ». Єдине, що залишилось – офіційно опублікувати Тимчасовий реєстр на сайті Мінфіну.

Також, Комітет ВРУ зазначає, що оскільки Законом «Про Державний бюджет України на 2019 рік» окремо не визначено сум бюджетного відшкодування з ПДВ, а лише суму доходів з урахуванням бюджетного відшкодування, то повернення (відшкодування) «старих сум ПДВ» за Тимчасовим реєстром слід здійснювати за Бюджетним розписом, який затверджується Мінфіном.

Європейська Бізнес Асоціація вкотре звертається до Мінфіну та ДФС з проханням узгодити внутрішню процедуру, опублікувати Тимчасовий реєстр та надати відповідні розпорядження територіальним органам щодо проведення такого відшкодування компаніям. Настав час зрушити це питання з мертвої точки!

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за травень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Декларація з акцизного податку за травень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за травень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку