Новини

За IV квартал сума пільги з податку на прибуток є меншою ніж за II квартал: яку суму зазначити у Звіті про суми податкових пільг за рік?
29.03.2019

Яка сума пільги з податку на прибуток (у тому числі, якщо переноситься від’ємне значення з попереднього року у звітний) зазначається у Звіті про суми податкових пільг за звітний рік у разі застосування її у II та IV кварталах, якщо у IV кварталі сума пільги є меншою ніж у II кварталі, та який строк користування такою пільгою?

Відповідно до п.п. 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв’язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг – пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб’єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку).

Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою КМУ від 27.12.2010 року № 1233 (далі – Порядок № 1233).

Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає Звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт) за формою згідно з додатком до Порядку № 1233 (п. 2 Порядку № 1233).

Звіт подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, Звіт не подається (п. 3 Порядку № 1233). 

Тобто, Звіт складається суб’єктом господарювання наростаючим підсумком з початку року. При цьому за звітний податковий рік платником у полі «квартал» рядка І Звіту зазначається ІV квартал звітного податкового року.

Отже, враховуючи те, що розрахунок пільги з податку на прибуток здійснюється на підставі показників податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом МФУ від 20.10.2015 № 897  (далі – Декларація), яка заповнюється наростаючим підсумком з початку року, то у Звіті за звітний рік має зазначатися сума податку на прибуток, яка не сплачена до бюджету, розрахована на підставі показників Декларації за звітний (податковий) рік. При цьому строк користування такою пільгою, у разі застосування її у II та IV кварталах, є період з першого календарного дня ІІ кварталу по останній календарний день звітного року.

За матеріалами «ЗІР: категорія 102.22»

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за березень 2019 року

Декларація з акцизного податку за березень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за березень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за березень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку