Новини

Як запобігти зловживанню адміністративним ресурсом і незаконній агітації у медзакладі: інструкція для медиків
28.03.2019

Заклади охорони здоров’я  не можуть бути майданчиками для політичних агітацій. Це протизаконно і неетично. Щоби не допустити використання ресурсів медзакладів і медиків у виборчих цілях, МОЗ України спільно з міжнародною організацією «International Foundation for Electoral Systems, Inc. (IFES)» розробили рекомендації для медиків.

У збірнику проаналізовані типові ситуації, з якими можуть стикатися працівники закладів охорони здоров’я у виборчий період і які можуть містити ознаки порушення законодавства про вибори і зловживання адміністративним ресурсом. Кожна ситуація містить законодавче трактування дій учасників, можливу відповідальність за вчинення визначених дій і чіткі інструкції для медиків, як діяти у подібних ситуаціях, кого повідомляти про випадки зловживання адмінресурсом тощо. Визначений алгоритм дій медика дозволить зупинити порушення законодавства та захистити себе.

Крім того, у рамках інформаційної кампанії проводяться тренінги для медиків. Експерти навчають працівників закладів охорони здоров’я, як не допустити використання себе і ресурсів медзакладів у виборчих цілях. Це допоможе захистити їхні права та права пацієнтів.

Протидія незаконній агітації та зловживанню адміністративним ресурсом проводиться не лише у медичній сфері. Меморандум про співпрацю з IFES підписали також в Міністерстві освіти і науки України, щоб уникнути такого зловживання в закладах освіти.

ДОДАТКОВО

  • Збірник типових ситуацій зловживання адміністративним ресурсом і незаконної агітації у закладах охорони здоров'я (завантажити)
За матеріалами МОЗ

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за травень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Декларація з акцизного податку за травень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за травень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за травень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку