Новини

ДРС оприлюднила роз’яснення щодо прийняття органами місцевого самоврядування рішень про встановлення туристичного збору та інших місцевих податків та зборів або змін до цих рішень
13.03.2019

Департамент державної регуляторної політики ДРС оприлюднив роз’яснення щодо прийняття ОМС рішень про встановлення туристичного збору та інших місцевих податків та зборів або змін до цих рішень, прийнятих на реалізацію положень Закону України від 23.11.2018 № 2628 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів”.

Законом України від 23.11.2018 № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі – Закон № 2628) змінено механізм оподаткування та адміністрування туристичного збору.

Зокрема:

  • розширено коло платників туристичного збору;
  • уточнено перелік осіб, які не можуть бути платниками цього збору, та перелік податкових агентів (перелік яких має оприлюднюватися на офіційному веб-сайті відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад (далі ‑ Рад));
  • змінено базу оподаткування, порядок обчислення та сплати податкових зобов’язань;
  • запроваджено диференціацію граничних ставок туристичного збору в залежності від виду туристичної послуги (внутрішній або в’їзний туризм) за одну добу тимчасового розміщення однієї особи у місцях проживання (ночівлі).

Для забезпечення умов справляння туристичного збору Радам надано право не тільки затверджувати ставки туристичного збору, але і затверджувати порядок сплати цього збору податковими агентами за їх місцезнаходженням, а також надано право запровадження сплати туристичного збору авансовими внесками.

У зв’язку із зміною механізму оподаткування та адміністрування туристичного збору з 01 січня по 31 грудня 2019 року до рішень про встановлення туристичного збору та/або про внесення змін до таких рішень вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» не застосовувати (пункт 52 розділу I та частина третя Прикінцевих положень Закону № 2628).

Тобто, у 2019 році до рішень органів місцевого самоврядування про встановлення туристичного збору та/або про внесення змін до таких рішень вимоги щодо реалізації процедур, передбачених Законом України від 11.09.2003 № 1160 «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (далі ‑ № 1160), можуть не застосовуватися.

При прийняті рішень про встановлення інших місцевих податків і зборів (крім, туристичного збору) на 2020 рік органи місцевого самоврядування мають дотримуватися процедур, передбачених Законом № 1160.

У разі прийняття органами місцевого самоврядування рішень, положеннями яких одночасно встановлюються декілька місцевих податків і зборів (у тому числі, туристичний збір) на 2020 рік, такі рішення також потребуватимуть реалізації процедур, передбачених Законом № 1160.

 

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2019 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку