Новини

Як лікарю отримати ключ для накладання цифрового підпису на рецепт
12.03.2019

Для того, щоб виписати рецепт у електронній системі, лікар має накласти свій кваліфікований електронний підпис (КЕП). Розповідаємо, як отримати електронний підпис працівника закладу.

КОМУ І ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ЕЛЕКТРОННІ ПІДПИСИ

З 1 квітня 2019 року програму «Доступні ліки» почне адмініструвати Національна служба здоров’я України. З цього часу рецепти за програмою лікарі зможуть виписувати виключно в електронній системі охорони здоров’я — за допомогою медичної інформаційної системи, яка встановлена у медзакладі. Наразі за електронним рецептом відпускатимуться препарати за програмою «Доступні ліки». Виписати їх може лікар первинки — сімейний лікар, терапевт, педіатр для пацієнта, який підписав із ним декларацію.

Одним з етапів виписування електронного рецепту лікарем є підписання його Кваліфікованим електронним підписом (КЕП, який раніше мав назву ЕЦП — електронний цифровий підпис).

Існують два типи КЕП: КЕП фізичної особи та КЕП співробітника організації (юридичної особи).

Важливо: Електронна система охорони здоров’я дозволяє лікарю підписати декларацію з пацієнтом, використовуючи його КЕП фізичної особи, однак для виписування електронного рецепту необхідний КЕП співробітника організації. Тому лікарям, які  виписуватимуть електронні рецепти, рекомендуємо перевірити свій КЕП. І якщо необхідно, змінити на КЕП співробітника організації.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ТИП КЕП?

Перевірити тип КЕП можна на офіційному сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України тут. Для цього треба завантажити за посиланням будь-який документ, підписаний вашим КЕП та перевірити після цього реквізити підпису.

Також перевірити, хто з працівників закладу має КЕП юридичної особи, можна на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС. Для цього введіть код ЄДРПОУ вашого закладу у відповідне поле.

 Система покаже всі КЕП, які зареєстровані на працівників цього закладу. Якщо вашого серед них немає — вам треба отримати КЕП працівника закладу.

ДЕ І ЯК ОТРИМАТИ КЕП?

Ключі КЕП можна безкоштовно отримати від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Державної фіскальної служби України (АЦСК ІДД ДФС). Існують також інші акредитовані центри сертифікації ключів, які надають такі послуги на комерційній або іншій основі (наприклад, банк може безкоштовно видавати КЕП своїм клієнтам).

Повний список акредитованих центрів сертифікації ключів є в Електронному реєстрі суб’єктів сфери КЕП на сайті Центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України

ЯК ОТРИМАТИ КЕП ВІД АЦСК ІДД ДФС?

Загальну інформацію про отримання послуг ЕЦП від АЦСК ІДД ДФС можна знайти тут

Процедуру отримання ключів КЕП юридичної особи (співробітника підприємства) від АЦСК ІДД ДФС описано тут.

Процедуру отримання КЕП фізичною особою-підприємцем описано тут.

Отримати послуги КЕП можна в представництвах АЦСК ІДД ДФС виключно у межах територіальної одиниці (області) державної реєстрації юридичної особи.

Адресу та іншу контактну інформацію найближчих представництв АЦСК ІДД ДФС можна знайти за посиланням.

У ЯКОМУ ВИГЛЯДІ ВИДАЄТЬСЯ КЕП?

Під час процедури формування КЕП генерується пара з відкритого та закритого ключів, які відповідають один одному. Відкритий ключ потрібен для перевірки автентичності цифрового підпису і розміщується на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС. Знайти сертифікат відкритого ключа можна за посиланням.

Закритий (особистий) ключ КЕП записується на носій, який видається підписувачу. Це файл спеціального формату і побачити його у списку файлів можна лише якщо у налаштуваннях папок носія активовано режим відображення прихованих файлів.

Підписувач має також запам’ятати пароль для доступу до свого особистого ключа. Цей пароль потрібно вводити під час накладання підпису. У випадку втрати пароля відновити його неможливо, у такому разі необхідно отримати нові ключі КЕП.

ЯКИЙ ТЕРМІН ДІЇ ОТРИМАНОГО КЕП?

Строк чинності КЕП від АЦСК ІДД ДФС становить 2 роки з моменту формування. Якщо у вас вже є КЕП, варто переконатись, чи він досі чинний.

ЗА СКІЛЬКИ ЧАСУ МОЖНА ОТРИМАТИ КЕП?

Процедура генерації ключів КЕП та паролів доступу до них займає кілька хвилин. Реальний час, потрібний для оформлення КЕП, залежить від завантаженості центру сертифікації ключів та швидкості перевірки працівниками АЦСК пакету документів, наданого заявником.

За матеріалами МОЗ

Передплатники газети "МЕДИЧНА БУХГАЛТЕРІЯ" можуть ознайомитися з більш детальною консультацією "Нове про електронний цифровий підпис" з цього приводу за посиланням

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2019 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку