Новини

Оновлено механізми надання субвенцій місцевим бюджетам на освіту
11.03.2019

Особи з особливими освітніми потребами Постановою КМУ від 27.02.2019 р. № 12уряд:

  • перерозподілив видатки за програмами 2211220 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами», 2201170 «Здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів, забезпечення діяльності експертних рад з питань проведення експертизи дисертацій»;
  • затвердив Порядок використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребамиПунктом 2 цього Порядку визнано розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальними виконавцями відповідної бюджетної програми державні наукові установи «Інститут модернізації змісту освіти», «Інститут освітньої аналітики»;
  • оновив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затверджені постановою КМУ від 14.02.2017 р. № 88, та деякі інші норми, пов’язані з використанням цієї субвенції.

«Нова українська школа» Постановою КМУ від 27.02.2019 р. № 130 (застосовується з 01.01.2019 р.) уряд затвердив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» у 2019 році.

Також оновлено порядок та умови надання, використання цієї субвенції, затверджені постановою КМУ від 04.04.2018 р. № 237. Тепер за рахунок субвенції можна оплачувати ще й:

  • придбання музичних інструментів та мультимедійного контенту;
  • підвищення кваліфікації вчителів, які забезпечують здобуття учнями 5–11 (12) класів загальної середньої освіти;
  • придбання готових навчальних матеріалів для початкових класів «Нової української школи».

Крім того, передбачено такі зміни:

  • за рахунок субвенції можна оплачувати заходи з підвищення кваліфікації тих вчителів, що безпосередньо викладають в класах (групах), в яких діти навчаються мовами нацменшин, аналогічно і створювати окремі навчальні матеріали саме для тих класів, в яких діти навчаються мовами нацменшин;
  • супервізорів уповноважено на проведення сертифікації педагогічних працівників;
  • оновлено процентний розподіл коштів субвенції, виділених на придбання речей для початкових класів (збільшено обсяг коштів, які можна спрямувати на придбання музінструментів, комп’ютерного обладнання, мультимедійного контенту, за рахунок зменшення видатків на придбання дидактичних матеріалів).

Освітня субвенція Також уряд, зокрема, розширив напрямки використання залишків освітньої субвенції. Відтепер їх можна спрямовувати ще й на будівництво нових, реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких освіту здобуває не менше 20 дітей, на їх облаштування санітарно-гігієнічним обладнанням та розроблення відповідної проектної документації. Такі кошти також можна передавати у вигляді міжбюджетного трансферту іншим місцевим бюджетам. Ці та деякі інші зміни внесено до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених постановою КМУ від 14.01.2015 р. № 6.

Крім того, МОН наказом від 28.01.2019 р. № 81 затвердило Методичні рекомендації щодо використання коштів освітньої субвенції для придбання засобів навчання, навчального обладнання та забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти за напрямами, визначеними розпорядженням КМУ від 18 грудня 2018 року № 1012. Ними рекомендовано перелік засобів навчання для оснащення кабінетів природничо-математичних предметів, вимоги до їх якості, а також рекомендовані заходи для створення належних санітарно-гігієнічних умов у приміщеннях закладів загальної середньої освіти.

 

Календар бухгал­тера
30.09.19

Звіт про контрольовані операції за 2018 рік

Плату за землю за серпень 2019 року

Акцизний податок за серпень 2019 року

Рентну плату за користування радіочастотним ресурсом за серпень 2019 року

Рентну плату за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини за серпень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку