Новини

Звітуємо про суми податкових пільг
06.03.2019

Фахівці ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадують, податкова пільга – це  передбачене податковим та митним законодавством звільнення платника податків від обов'язку щодо нарахування та сплати податку та збору, сплата ним податку та збору в меншому розмірі за наявності підстав, визначених п. 30.2 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Вичерпний перелік податкових пільг станом на 01.01.2019 із зазначенням їх кодів та строків дії наведено у Довідниках, затверджених ДФС, розміщено на веб-порталі ДФС:

 • Довідник №91/1 податкових пільг, що є втратами доходів бюджету (завантажити);
 • Довідник №91/2 інших податкових пільг (завантажити).

До цих Довідників включено пільги:

 • з податку на прибуток підприємств;
 • ПДВ;
 • плати за землю;
 • акцизного податку;
 • державного мита;
 • податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
 • деяких місцевих податків.

Суб’єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв’язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає Звіт про суми податкових пільг за формою згідно з додатком до Порядку від 27.12.2010 № 1233.(далі - Порядок 1233) Звіт подається за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем реєстрації суб’єкта господарювання протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду.

Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України, затверджений наказом ДПА України від 29.03.2011 № 167.

Нагадаємо:  відповідно до п. 46.1 ПКУ Звіт про суми податкових пільг є податковою декларацією. Тому за його неподання /несвоєчасне подання буде накладено штраф, встановлений п. 120.1 ПКУ:

 • 170 грн – за перше порушення протягом звітного року;
 • 1020 грн – за кожне повторне порушення протягом звітного року.

ЗВЕРТАЄМ УВАГУ, згідно змін, внесених Постановою КМУ від 31.10.2018 № 891 до Порядку № 1233, з 2020 року скасовується подання окремого Звіту про суми податкових пільг.

Зокрема, змінами визначено, що суб'єкт господарювання, який не сплачує податки та збори у зв'язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та відображає інформацію про їх суми у податковій звітності, що подається контролюючому органу у строки, встановлені Податковим кодексом України.

Інформація про суми податкових пільг у податковій звітності повинна містити такі дані:

 • код пільги за кожним видом податкових пільг, найменування пільг згідно з довідником пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються ДФС;
 • сума податку (збору), не сплаченого до бюджету у зв'язку з отриманням податкової пільги (вивільнені від оподаткування кошти);
 • строк користування податковою пільгою у звітному періоді - число, місяць, рік початку та закінчення користування пільгами;
 • сума податкової пільги, що використана за цільовим призначенням.

Облік податкових пільг ведеться контролюючими органами на підставі податкової звітності.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2019 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку