Новини

Голова ДРС про ініціативи Мінсоцполітики щодо ФОП
06.03.2019

Метою нового закону щодо ФОПів є отримання нових коштів для наповнення бюджету Пенсійного фонду, а не турбота про соціальний захист працівників, оформлених як ФОП. Про це в ефірі Українського радіо в програмі “Сьогодні.Ввечері” повідомила голова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна. (Слухати повну версію за посиланням).

“Така нав’язлива турбота, яку хотіли проявити, м’яко кажучи неадекватна поставленим завданням і ситуації. Більше того, і ми як ДРС наголосили, і об’єднання підприємців наголосили, що реальною метою є зовсім не захист, а спроба наповнити бюджет Пенсійного фонду і нічого іншого”, — заявила Ксенія Ляпіна.

За її словами, в силу дефіциту робочої сили в Україні наймані робітники і так мають достатньо можливостей, аби забезпечити дотримання своїх трудових прав, та не потребують додаткового втручання держави.

“Ми поставили запитання, чи є скарги від тих ФОПів, як б хотіли бути соціально захищеними, але їм наполягли на якихось інших відносинах? Відповідь — нема. Ніхто не може змусити  людину зареєструватись ФОПом. Крім того, кщо 10 років тому ми говорили, що нема робочих місць, то сьогодні у роботодавців нема кого знайти на ті чи інші професії. Сьогодні роботодавці все гучніше говорять, що є криза праці. Тобто питання, якщо я можу вибрати найкраще, то я зроблю так, як найкраще мені”, — переконана голова Державної регуляторної служби.

Читайте також — Доротич: пропозиції Мінсоцполітики щодо роботи з ФОП є порушенням ключових прав підприємців

Нагадаємо, 6 лютого Міністерство соціальної політики розмістило на своєму сайті для обговорення проект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидію застосування незадекларованої праці”.

Новим законопроектом пропонується уніфікувати і розширити поняття роботодавця: так будуть називатися практично всі, хто доручає іншій людині виконання будь-якої роботи або хто має намір скористатися його послугами. Також в законопроекті вводиться поняття “презумпція наявності трудових відносин”. Окрім того, за новими правилами, роботодавцями також пропонують вважати фізичних осіб, якщо вони використовують найману працю.

Один з ключових аргументів Мінсоцполітики на користь нововведення полягає в тому, що зараз ссоба, яка виконує роботу без оформлення трудових відносин, ущемляється в правах, в тому сенсі, що не забезпечується необхідним соціальним пакетом: не отримує відпускні, виплати за лікарняним, декретної відпустки і т.д. 

Матеріали Українського радіо за посиланням

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за квітень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за квітень 2019 року

Декларація з акцизного податку за квітень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за квітень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку