Новини

Як укласти договір про навчання: роз’яснення МОЗ України для іноземних студентів та університетів
05.03.2019

Для того, щоб ЗВО та іноземні студенти знали про свої права, а також, щоб уникнути маніпуляцій та шахрайства, Міністерство надає пояснення про те, як можна укладати договір про навчання.

Університет, відповідно до законодавства України, є автономним. Це означає, що заклад вищої освіти самостійно приймає рішення щодо аспектів фінансової, організаційної та освітньої діяльності. Відповідно до постанови КМУ № 634 обидві сторони (і університет, і студент) є вільними в укладенні договору та виборі контрагента. Тобто заклад вищої освіти та майбутній студент обирають який  договір укладати: двосторонній (безпосередньо між студентом та закладом вищої освіти) чи тристоронній (між студентом, закладом вищої освіти та фірмою-посередником). МОЗ України, своєю чергою, рекомендує укладати двосторонні договори, а в разі укладання тристороннього договору зважати на відгуки про посередників, щоб уникнути шахрайства. Відповідний лист-роз’яснення МОЗ України уже надіслало медичним ЗВО (лист МОЗ України від 01.03.2019 р. № 22.1-30/5551).

Також МОЗ України звернулось до медичних університетів з проханням зазначити на офіційному сайті університетів англійською мовою інформацію, яку необхідно знати абітурієнту при виборі університету:

  • вартість навчання за кожною спеціальністю;
  • контакти працівника університету, який вільно розмовляє англійською
  • мовою;
  • контакти (номер кімнати, адреса), куди можна звернутися для оформлення двостороннього договору;
  • банківські реквізити валютного рахунку;
  • основна інформація про діяльність (структура, ліцензії та сертифікати про акредитацію, освітні програми, зразки документів про освіту);
  • текст договору про надання освітніх послуг (українською та
  • англійською мовами);
  • порядок подання документів на запрошення на навчання.

Це підвищить прозорість діяльності університетів та допоможе іноземцям самостійно ознайомлюватись з умовами навчання без залучення третьої сторони.

Нагадаємо, що раніше іноземні студенти Донецького національного медичного університут перерахували кошти через посередника ТОВ “Українські освітні послуги”, але гроші до університету так і не надійшли. Наразі ситуація стабілізувалась завдяки спільним зусиллям МОЗ України, посольств, МОН України та Державної міграційної служби.

За матеріалами МОЗ

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2019 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку