Новини

Держпраці інформує щодо розслідування нещасних випадків на виробництві, про які своєчасно не було повідомлено роботодавцю
04.03.2019

Останнім часом збільшилась кількість звернень громадян до Головного управління Держпраці у Луганській області з приводу нещасних випадків, які трапились багато років тому. З цього приводу надаємо роз’яснення.

   Процедуру проведення розслідування нещасних випадків на виробництві визначено Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок).

   Пунктом 23 Порядку визначено особливості розслідування нещасних випадків, про які своєчасно не повідомлено роботодавцю або внаслідок якого втрата працездатності настала не одразу. Розслідування та взяття на облік зазначених нещасних випадків здійснюється згідно з Порядком протягом місяця після надходження заяви потерпілого чи уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси.

   Також, в абзацах 2, 3  пункту 23 Порядку зазначено, що у разі встановлення факту настання нещасного випадку на виробництві у судовому порядку утворення комісії та організація проведення розслідування такого випадку покладається на роботодавця, а у разі реорганізації підприємства, на якому стався нещасний випадок, розслідування проводиться його правонаступником.

   Якщо підприємство ліквідовано без правонаступника, зазначені обов’язки покладаються на територіальний орган Держпраці за місцем настання нещасного випадку. Склад комісії із розслідування такого нещасною випадку (незалежно від ступеню тяжкості травми та її наслідків) визначено абзацом 4 пункту 23 Порядку.

   Облік таких нещасних випадків здійснюється місцевими держадміністраціями за місцезнаходженням підприємства.

   Отже, даним пунктом Порядку визначено юридичну особу, на яку покладається обов’язок щодо проведення розслідування такого нещасного випадку, створення належних умов (надання приміщення, засобів зв’язку, оргтехніки, канцелярського приладдя, автотранспорту тощо) для роботи комісії, ведення обліку даної категорії випадків, а також вимоги до складу комісії із розслідування.

 

Календар бухгал­тера
Завтра

Податкова декларація з ПДВ за квітень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за квітень 2019 року

Декларація з акцизного податку за квітень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за квітень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку