Новини

На які відпустки має право подружжя усиновлювачів, якщо усиновленим дітям 4 роки та 1 рік?
08.02.2019

Як зазначили у Держпраці в Рівненській області, відповідно до статті 18Закону України «Про відпустки» особі, яка усиновила дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, старше трьох років, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням дитини тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини (якщо усиновлювачами є подружжя – одному з них на їх розсуд). У випадку, якщо одна усиновлена дитина віком старше трьох років, то оплачувана відпустка надається тривалістю 56 календарних днів.

Згідно із ст. 18 Закону України «Про відпустки» відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Дане розяснення має інформаційний характер та не встановлює правових норм. Одночасно Держпраці повідомляє, що відповідно до п. 103 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 423 Міністерство соціальної політики в межах повноважень, передбачених законом, інформує та надає роз’яснення щодо реалізації державної політики з питань, що належать до його компетенції.

Завідувач сектору з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю Управління Держпраці у Рівненській області Маргарита Захарчук
 

Календар
28.02.19

ЄСВ із зарплати (доходу) за січень 2019 року (гірничими підприємствами)

Фінзвітність за 2018 рік до органів статистики

Структурне обстеження підприємства за 2018 рік (форми № 1-підприємництво (коротка, річна) та № 1-під

Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі (форма № 1 — опт (квартальна, річна)

Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2018 рік (форма № 10-ПІ)

Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі (форма № 3 — торг (квартальна, річна)) за 2018 рі

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку