Новини

Контроль за виконанням колективного договору

05.08.2025
Тема:

До управління інспекційної діяльності у Запорізькій області звернувся телефоном працівник і запитав, хто має контролювати виконання колективного договору.

Інспектори праці роз’яснили, що, відповідно до статті 19 Кодексу законів про працю України, контроль за виконанням колективного договору проводиться безпосередньо сторонами, які його уклали, в порядку, визначеному цим колективним договором. Якщо роботодавець порушив його умови, профспілки, що уклали колективний договір, мають право надсилати роботодавцю подання про усунення цих порушень, яке розглядається в тижневий строк.

У разі відмови усунути порушення або недосягнення згоди в зазначений строк профспілки мають право оскаржити неправомірні дії або бездіяльність посадових осіб до суду.

Також посадовці звернули увагу на те, що стаття 11 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» дозволяє роботодавцеві на період воєнного стану за власною ініціативою зупиняти дію окремих положень колективного договору.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку