Новини

Зменшення податкового боргу платників податків – один із пріоритетних напрямків роботи податківців Київщини

17.06.2025
Тема:

Коли йдеться про стабільність державних фінансів, ключову роль відіграє не лише якісне адміністрування податків, а й ефективна робота з податковим боргом. Адже кожна гривня несплачених податків — це недофінансовані школи, лікарні, інфраструктура. 

Саме тому фахівці управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Київській області діють не просто як контролери, а як кризові менеджери - аналітики, які відстоюють інтереси держави навіть у найскладніших випадках.

За п’ять місяців 2025 року у результаті проведених заходів працівниками управління забезпечено надходження:

  • 234,4 млн грн до Зведеного бюджету в рахунок погашення податкового боргу, з яких:
  • 151,8 млн грн до Державного бюджету, решта — до місцевих бюджетів, що дає громадам реальні ресурси для розвитку;
  • 38,2 млн грн стягнуто в рахунок заборгованості зі сплати єдиного внеску (ЄСВ), що є основою наповнення Пенсійного фонду та інших фондів соціального страхування.
  • 1,29 млн грн надійшло від реалізації безхазяйного майна до державної казни та 83,1 тис. грн — до місцевих бюджетів.

Боротьба з податковим боргом — це складна багатоетапна робота. Перш ніж перейти до примусових заходів, фахівці проводять:

  • індивідуальну роботу з боржниками;
  • інформування про обсяг боргу та наслідки несплати;
  • супровід судових процесів щодо стягнення боргу.

У виняткових випадках застосовуються заходи примусового стягнення, передбачені Податковим кодексом України: списання коштів з рахунків боржника, реалізація заставного майна, звернення до виконавчої служби.

Проте головна мета — не тиск, а врегулювання зобов’язань у спосіб, прийнятний для обох сторін, за якого держава отримує кошти, а підприємство шанс на відновлення платоспроможності.

ГУ ДПС у Київській області й надалі працюватиме над скороченням податкового боргу, забезпечуючи наповнення бюджету та підтримуючи фінансову стійкість держави.

 

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку