Чи мають продавці видавати фіскальні чеки при торгівлі через Інтернет та отриманні коштів післяплатою?
Як повідомила народний депутат Ніна Южаніна, нещодавно вона отримала звернення від продавця, якому загрожує штраф у 16 мільйонів гривень за продаж товару через Інтернет з використанням післяплати. При цьому, за словами Южаніної, всі отримані кошти були включені до доходу продавця, а податки з них – сплачені в повному обсязі.
За законом розрахункова операція виникає в момент, коли покупець віддає кошти за придбаний товар. І у випадку післяплати через фінкомпанію (на пошті) є розрахункова операція між покупцем та фінкомпанією, а між продавцем та покупцем розрахункової операції немає.
Але податкова вважає по-іншому та нараховує продавцю штраф за невидачу фіскального чеку.
Після затвердження нової форми фіскального чеку для приймання коштів для подальшого переказу податкова вже бачить усі чеки від фінкомпаній, де чітко визначений і продавець, і отримана ним сума коштів.То навіщо податковій ще один чек?
При цьому виходячи із «рекомендацій» Мінфіну щодо заповнення реквізитів фіскальних чеків, існує великий ризик подвоєння обороту продавця, бо на один продаж (товар) буде два незалежних фіскальних чеки.