Новини

Нова програма реабілітації від МОЗ. Що чекає роботодавців?

09.04.2025
Тема:

На сайті СПО об’єднань профспілок України з'явився проєкт постанови КМУ «Про затвердження Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю». Розробником документу є МОЗ.

МОЗ пропонує формувати індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю (далі ІПР) на основі комплексної оцінки обмежень її життєдіяльності, а також визначає порядок реалізації ІПР та фінансування заходів, що гарантує держава.

Проєктом передбачено, що ІПР міститиме індивідуальний перелік компенсаторів обмежень життєдіяльності особи, які мають забезпечити її життєдіяльність у звичний для неї спосіб. ІПР складатиметься з частин, що відображатимуть результати комплексної оцінки обмежень життєдіяльності особи у сферах: охорони здоров’я, соціальній, освітній, зайнятості, фізичній культурі та спорту. Кожна з частин ІПР має містити індивідуальний перелік компенсаторів у відповідній сфері.

Медичну частину ІПР буде складатися за результатами оцінювання повсякденного функціонування особи (далі ОПФО) відповідно до Порядку проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, затвердженого постановою КМУ від 15.11.2024 № 1338. Експертна команда з ОПФО в електронному вигляді формуватиме рекомендації, які є частиною ІПР за формою, що затверджує МОЗ. Наразі, форма ІПР та порядок її складання визначені наказом МОЗ від 08.10.2007 № 623.

Частина ІПР в сфері зайнятості розроблена з урахуванням результатів ОПФО та міститиме такі відомості:

  • потреби в облаштування робочого місця, рекомендовані умови праці та характер роботи;
  • обмеження та протипоказання до трудової діяльності, що можуть негативно вплинути на стан здоров’я особи;
  • потреби в професійній та трудовій реабілітації, що формуватимуть за результатами оцінки в сфері зайнятості.

Кожна частина ІПР буде розроблятися за участю особи з інвалідністю та погоджуватимуть з нею. Термін чинності ІПР буде визначатися тривалістю інвалідності, що встановлять. Роботодавці мають обов’язково дотримувати умови, що визначатиме ІПР. 

Також  будуть внесені зміни до Положення про індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю, яке затверджене постановою КМУ від 23.05.2007 № 757. Його планують змінити на Положення про індивідуальну програму реабілітації дитини з інвалідністю.

Якщо особа з інвалідністю визнана судом недієздатною, усі дії щодо її ІПР (перегляд, відмова, погодження) здійснює її законний представник.

ІПР є обов’язковою до виконання всіма установами, де особа з інвалідністю навчається, працює або перебуває — незалежно від форми власності чи підпорядкування.

Контроль за виконанням ІПР здійснюють органи, відповідальні за її складення, а також місцева влада й розпорядники коштів.

Фінансування заходів з ІПР може відбуватися з державного або місцевого бюджету, коштів соцстрахування, роботодавця та інших законних джерел.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку