Новини

Як правильно скласти податкову накладну в режимі експортного забезпечення?

02.04.2025
Тема:

Як правильно скласти податкову накладну в режимі експортного забезпечення?

Пояснила Юлія Мороз, заступник начальника ГУ ДПС у Кіровоградській області.

З 1 грудня 2024 року в Україні діє режим експортного забезпечення. Платники ПДВ, які експортують окремі види сільськогосподарської продукції, мають дотримуватися таких вимог:

Окрема податкова накладна на кожен товар

Для кожного виду продукції складається окрема податкова накладна, яка реєструється в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) до подання митної декларації. 

Оскільки на момент складання податкової накладної первинні документи можуть бути відсутні, вона формується на підставі зовнішньоекономічного контракту. Реквізити цього контракту зазначаються у верхній табличній частині податкової накладної. 

Заповнення графи 2

У графі 2 податкової накладної вказується опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця). В цій графі може бути зазначено тільки один товар за одним кодом згідно з УКТ ЗЕД. Інформація про таку операцію в податковій накладній зазначається одним рядком. 

Відмітка про форвардний контракт

Якщо експорт здійснюється на підставі форвардного контракту, у податковій накладній робиться відповідна відмітка. 

Поле “митна декларація”

На момент складання податкової накладної це поле не заповнюється. Після завершення митного оформлення складається розрахунок коригування, в якому зазначаються дані митної декларації. 

Важливо! Якщо з дати реєстрації податкової накладної в ЄРПН минуло 30 календарних днів, а митне оформлення не завершено, реєстрація такої податкової накладної скасовується. 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку