Новини

Податковий розрахунок став щомісячним, однак форма звітності кардинально не змінилася!

07.02.2025

З 01.01.2025 Податковий розрахунок потрібно подавати щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Тобто за січень 2025 року формуємо Податковий розрахунок до 20 лютого 2025 року. Це випливає з оновленого п. 51.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI. На підставі цього ухвалено наказ Мінфіну від 24.01.2025 № 39 про внесення змін до наказу Мінфіну від 13.01.2015 № 4, яким затверджено Податковий розрахунок та порядок його заповнення. Однак наразі ще немає можливості подавати Податковий розрахунок за січень 2025 року, адже відповідні зміни мають з’явитися в програмному забезпеченні. Тож очікуйте оновлення свого програмного забезпечення і лише після цього зможете сформувати Податковий розрахунок за січень 2025 року.

Проте поспішимо вас заспокоїти: грандіозних змін Податковий розрахунок не зазнав.

Що не зміниться Не зміниться кількість додатків Податкового розрахунку та правила їх заповнення. Нагадаємо, що нюанси заповнення Податкового розрахунку ми неодноразово розглядали на сторінках нашої газети. Зокрема:

Що зміниться По-перше, тепер немає потреби подавати Податковий розрахунок з типом «Звітний» як «Довідковий». Річ у тому, що тип «Звітний» як «Довідковий» використовувався у випадку, якщо до завершення звітного кварталу потрібно було подати інформацію про дохід працівника з метою отримання страхових виплат. Оскільки тепер Податковий розрахунок став щомісячним, то потреба в «Довідковому» звіті відпала. Зверніть увагу: якщо працівник захворів у місяці прийняття на роботу, то для замовлення фінансування лікарняних у ПФУ потрібно чекати подання Податкового розрахунку з типом «Звітний».

По-друге, у рядку 02 вказується звітний період — календарний рік і місяць (цифрове значення від 1 до 12), за який подається Розрахунок, а також обов’язково зазначається номер Розрахунку (у хронологічному порядку незалежно від типу Розрахунку).

По-третє, для цілей коригування самостійно виявлених помилок за 2021–2024 роки потрібно сформувати Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий», а в рядку 02 вказати звітний період — календарний рік і цифрове значення місяця, за який відбувається коригування (від 1 до 12).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку