Розрахунок середньої зарплати для бронювання працівників: роз’яснює Мінекономіки
Нещодавно Кабмін постановою КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 22.11.2024 № 1332, яка набула чинності з 01.12.2024, у новій редакції виклав Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76;
Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період (далі— Критерії № 76), затверджені постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 .
Зокрема, для отримання статусу критично важливого підприємства або підтвердження цього статусу юрособа має виконувати одну з обов’язкових вимог, визначену п.п. 6 п. 2 Критеріїв № 76, а саме розмір нарахованої середньої заробітної плати працівників підприємства за останній календарний квартал має бути не нижчим від розміру МЗП по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5.
Водночас жодним нормативним документом не визначений порядок розрахунку середньої заробітної плати працівників підприємства за останній календарний квартал.
А отже, Мінекономіки в листі від 11.12.2024 № 2704-25/89101-01, адресованому міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, іншим держорганам, місцевим органам виконавчої влади, рекомендувало здійснювати розрахунок середньої заробітної плати на підставі даних Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Податковий розрахунок), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4. А саме, шляхом ділення суми рядків 1.1 «сума нарахованої заробітної плати», 1.3 «сума оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів платників податків», 1.4 «сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України» Податкового розрахунку на рядок 105 «Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховано заробітну плату» Податкового розрахунку.