Новини

Змінено Порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів

16.12.2024
Тема:

Наказом МФУ від 20.11.2024 № 593 внесено зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом МФУ від 23.08.2012 № 938 (далі — Порядок № 938). Основні зміни такі:

1. Виключено абз. 4 п.п. 2.1 гл. 2 Порядку № 938. Нагадаємо, він установлював, що внесення змін до рішення відповідної ради про місцевий бюджет здійснюється на підставі рішення відповідної ради. Прийняття рішення
про внесення змін до рішення відповідної ради про місцевий бюджет можливе у випадках та порядку, встановлених Бюджетним кодексом України, а також у разі внесення змін до закону про держбюджет.

2. Уточнено, що у процесі казначейського обслуговування коштів місцевих бюджетів Казначейства та органи Казначейства також (оновлений п.п. 2.2 гл. 2 Порядку № 938):

  • приводять у відповідність нормативи відрахувань платежів, визначених бюджетним законодавством, між державним і місцевими бюджетами, між рівнями місцевих бюджетів до змін, внесених законодавством до таких нормативів;
  • перераховують тимчасово вільні кошти з рахунків місцевих бюджетів відповідно до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2018 № 544;
  • перераховують тимчасово вільні кошти з рахунків місцевих бюджетів відповідно до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках, затвердженого постановою КМУ від 12.01.2011 № 6.

3. Згідно з новим абзацом п. 3.12 гл. 3 Порядку № 938 у разі прийняття рішення відповідною місцевою радою про обслуговування власних надходжень бюджетних установ у банках державного сектору такі надходження перераховуються органами Казначейства наступного робочого дня на підставі платіжних інструкцій, наданих розпорядниками бюджетних коштів, на поточні рахунки розпорядників бюджетних коштів, відкриті в банках державного сектору.

4. Згідно з викладеним у новій редакції п. 3.15 гл. 3 Порядку № 938 Казначейство приводить у відповідність нормативи відрахувань платежів за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету шляхом формування засобами програмного забезпечення платіжних інструкцій для здійснення внутрішніх операцій. У разі відсутності коштів у відповідному місцевому бюджеті приведення у відповідність нормативів здійснюється шляхом залучення коштів
з єдиного казначейського рахунку (ЄКР). Головні управління Казначейства наступного робочого дня, що настає за днем приведення у відповідність нормативів, надсилають відповідним місцевим фінансовим органам листи з інформацією про здійснені операції та суму коштів, залучену з ЄКР, яку місцеві фінансові органи повинні повернути.

Місцеві фінансові органи після отримання листів від головних управлінь Казначейства здійснюють відповідні заходи щодо повернення коштів, залучених з ЄКР. Казначейство щодня здійснює повернення коштів, залучених з ЄКР, за рахунок поточних надходжень відповідних місцевих бюджетів до повного повернення таких коштів місцевими фінансовими органами.

5. В абз. 4 п. 10.1 гл. 10 Порядку № 938 уточнено: підтвердні документи (договори, звіт про результати проведення процедури закупівлі, інші підтвердні документи) надаються в разі потреби здійснення авансування, поетапної оплати зареєстрованих бюджетних фінансових зобов’язань тощо.

6. Оновлений абз. 1 п. 10.5 Порядку № 938 передбачає таке: орган Казначейства при здійсненні видатків шляхом проведення платежів з рахунків розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) надає розпоряднику бюджетних коштів (одержувачу бюджетних коштів) виписки з рахунків про здійснені операції у вигляді електронного реєстру платіжних інструкцій за результатами попереднього операційного дня. 

Відповідно, п. 12.4 гл. 12 Порядку № 938, який передбачав, що органи Казначейства щоденно складають виписки з рахунків і разом з реєстром платіжних інструкцій надають розпорядникам бюджетних коштів, виключено.

7. Згідно з оновленим п. 16.3 гл. 16 Порядку № 938 відповідно до ст. 16, 74 Бюджетного кодексу України АР Крим, обласна рада, міська, селищна, сільська тергромада в особі керівника місцевого фінансового органу за дорученням
ВР АР Крим, обласної, міської, селищної, сільської ради мають право на здійснення місцевих запозичень у межах, визначених рішенням про місцевий бюджет, з метою фінансування бюджету розвитку бюджету АР Крим, обласних бюджетів, бюджетів міських, селищних, сільських тергромад.

8. Пункти 16.9, 16.10 гл. 16 Порядку № 938 викладено в новій редакції. Вони передбачають таке.

Місцеві фінансові органи за рішенням відповідної ради мають право розміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів і на вкладних (депозитних) рахунках у банках з метою отримання доходів із зарахуванням їх до дохідної частини відповідного місцевого бюджету.

Виділення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів для розміщення шляхом придбання державних цінних паперів, на вкладних (депозитних) рахунках у банках здійснюється на підставі розпорядження про виділення коштів
загального (спеціального) фонду місцевих бюджетів (додаток 36 до Порядку № 938), наданого місцевим фінансовим органом. Перерахування цих коштів у разі дотримання умов, визначених законодавством, здійснюється на підставі
платіжної інструкції, наданої місцевим фінансовим органом, з відповідного рахунка, відкритого в органах Казначейства.

Розпорядження виконується органом Казначейства в порядку, визначеному пп. 16.7 та 16.8 гл. 16 Порядку № 938.

Органи Казначейства надають місцевим фінансовим органам виписки з рахунків, з яких бюджетні кошти перераховуються на рахунки в цінних паперах, вкладні (депо разі змін умов договору банківського вкладу (депозиту) (зміни суми, строку вкладу тощо) місцеві фінансові органи не пізніше двох робочих днів із дня оформлення таких змін надають відповідні документи органу Казначейства.

Повернення коштів місцевих бюджетів за придбані державні цінні папери після їх погашення та/або виплати доходу (процентів/дисконту) чи продажу на фондовому ринку, а також повернення відповідно до умов договору
вкладу (депозиту) або його частини із вкладних (депозит них) рахунків у банках здійснюються на відповідні рахунки місцевих бюджетів, відкриті в органах Казначейства.

9. Уточнено, що фінансові органи готують і подають до органів Казначейства із застосуванням АС «Є-Звітність»:

1) щомісяця (починаючи зі звіту за січень–грудень 2024 року), щокварталу та щороку:

інформацію про стан гарантованих АР Крим, обласними радами і тергромадами боргів;
інформацію про надані місцеві гарантії;
інформацію про стан місцевих боргів (нове);

2) щокварталу та щороку — інформацію про виконання показників розподілу видатків місцевого бюджету.

Наказ № 593 набирає чинності з дня його офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опублікований).

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку