Зміни до Порядку проведення психіатричних оглядів із 1 січня
МОЗ ухвалив наказ від 15.10.2024 № 1759 (далі — наказ № 1759), яким передбачено зміни до наказу МОЗ «Про затвердження Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів, у тому числі на предмет вживання психоактивних речовин» від 18.04.2022 № 651.
1. Звужено коло суб’єктів, які можуть проводити психіатричні огляди. Надавач медичних послуг має мати:
- ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю «Психіатрія»;
- укладений договір з НСЗУ за групами послуг «Психіатрична допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», та/або «Психіатрична допомога дорослим та дітям, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами», та/або «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах».
Зможуть проводити психіатричні огляди й ЗОЗ Державного управління справами, ЗОЗ у системі Міноборони, МВС (у тому числі ЗОЗ ДСНС, Держприкордонслужби, Нацгвардії), СБУ, СЗРУ, Держспецзв’язку, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики за спеціальністю «Психіатрія», забезпечують надання медичної допомоги та є користувачами ЕСОЗ.
Огляд проводить лікар-психіатр, який пов’язаний з надавачем медпослуг трудовими відносинами та зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я, пройшов тематичне навчання за відповідною програмою згідно із законодавством України.
2. Чітко визначено, що організовують і проводять попередній (під час прийняття на роботу), позачерговий та періодичний (протягом трудової діяльності) психіатричні огляди категорій осіб, зазначених у Переліку категорій осіб, які для виконання окремих видів діяльності (робіт, професій, служби) з особливими вимогами до стану психічного здоров’я підлягають періодичному психіатричному огляду, затвердженому наказом МОЗ від 26.01.2024 № 139, за кошти роботодавця.
Наказ № 1759 набере чинності 1 січня 2025 року.