Новини

Списання кредиторської заборгованості платником ПДВ, який застосовує касовий метод оподаткування

02.12.2024
Тема:

На думку податківців, якщо платник податку, який застосовує касовий метод податкового обліку з ПДВ, отримав від постачальника товари, але оплата за них такому постачальнику не здійснюватиметься, то при списанні заборгованості перед постачальником за такі товари платник відносить суми ПДВ до ПК на підставі ПН, складеної постачальником і зареєстрованої в ЄРПН.

Втім, одночасно такий платник повинен нарахувати на відповідну суму ПЗ з ПДВ з використанням механізму, визначеного п. 198.5 ПКУ, і скласти й зареєструвати в ЄРПН відповідну зведену ПН, оскільки оплата за товари такому постачальнику платником податку не здійснюється. Таку позицію податківці нещодавно висловили в роз’ясненні в категорії 101.06 ЗІР.

Водночас податківці нагадали, що правові наслідки припинення зобов’язання регламентовані гл. 50 ЦКУ. Так, відповідно до ст. 605 ЦКУ зобов’язання припиняється внаслідок звільнення (прощення боргу) кредитором боржника від його обов’язків, якщо це не порушує прав третіх осіб щодо майна кредитора. Згідно зі ст. 257 ЦКУ  загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (1095 днів). Строк, визначений ст. 257 ЦКУ, продовжується на строк дії в Україні воєнного, надзвичайного стану відповідно до п. 19 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ.

Втім, у розумінні податкового законодавства безнадійною визнається заборгованість, яка відповідає одній з ознак, визначених п.п. 14.1.11 ПКУ, згідно з яким безнадійна заборгованість — це, зокрема, заборгованість за зобов’язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку