ППРО в режимі офлайн: чи блокується після спливу встановлених граничних строків застосування?
Територіальні податківці ГУ ДПС у Житомирській області нагадали, що ПРРО не може працювати в режимі офлайн після спливу встановлених граничних строків застосування такого режиму суб’єктом господарювання.
Зокрема, контролери зазначили, що відповідно до п.п. 1 розд. V Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі — Порядок № 317) , затвердженого наказом МФУ від 23.06.2020 № 317, на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером проведення розрахункових операцій суб’єктом господарювання здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин і не більше 168 годин протягом календарного місяця, зі створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером згідно з Порядком визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи програмного реєстратора розрахункових операцій в режимі офлайн (далі — Діапазон), затвердженим наказом МФУ від 23.06.2020 № 317 відповідно до ст. 5 Закону про РРО.
А отже, на думку податкового органу, ПРРО не може працювати в режимі офлайн:
- після спливу встановлених граничних строків застосування такого режиму суб’єктом господарювання (не більше ніж 36 годин поспіль та 168 годин протягом календарного місяця);
- без наявного невикористаного Діапазону;
- за наявності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером.
Отже, ПРРО має бути автоматично переведений із режиму офлайн у режим онлайн-обміну з фіскальним сервером у момент відновлення зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером (п.п. 2 розд. V Порядку № 317).
Крім того, податківці зазначили, що абз. 3 п.п. 3 розд. V Порядку № 317 передбачено, що програмне рішення ПРРО під час роботи в режимі офлайн має:
- забезпечувати постійний контроль щодо дотримання граничних строків застосування режиму офлайн;
- інформувати особу, яка здійснює розрахункову операцію про залишок часу, протягом якого може тривати режим офлайн;
- припинити проведення розрахункових операцій у режимі офлайн у разі досягнення одного із граничних строків (36 годин поспіль або 168 годин протягом календарного місяця).