Відображення в Декларації з податку на прибуток результатів перевірки
Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 102.20.02 ЗІР нагадали порядок відображення в Податковій декларації з податку на прибуток підприємств (далі — Декларація з ПНП) результатів документальної перевірки, якою встановлено неправильно визначені суми доходів, витрат, амортизаційних відрахувань за даними бухгалтерського обліку, від’ємного значення об’єкта оподаткування за минулі звітні (податкові) роки, та виправлення помилок у фінансовій звітності за результатами такої перевірки.
Зокрема, контролери зазначили, що в разі встановлення за результатами документальної перевірки неправильно визначених сум доходів, витрат і амортизаційних відрахувань за даними бухгалтерського обліку, що вплинули на визначення об’єкта оподаткування, та відповідно контролюючим органом збільшені / зменшені податкові зобов’язання, то узгоджені суми податкових зобов’язань автоматично нараховуються в інтегрованій картці платника податку. Проведення самостійних виправлень відповідно до ст. 50 ПКУ збільшених / зменшених податкових зобов’язань з податку на прибуток за період, що перевірявся, не здійснюється.
Якщо за результатами документальної перевірки збільшено / зменшено суми від’ємного значенням об’єкта оподаткування з податку на прибуток за минулі звітні (податкові) роки, то виправлення фінансового результату до оподаткування за звітний період, що був охоплений перевіркою, не здійснюється, а від’ємне значення підлягає коригуванню платником податків у показниках поданої Декларації з ПНП і відповідному додатку (або додатках) до Декларації з ПНП за звітний (податковий) період, наступний за періодом, який перевірений контролюючим органом. Під час виправлення від’ємного значення, яке вплинуло на показники Декларацій з ПНП декількох звітних (податкових) періодів, наступних за періодом, що перевірявся, необхідно дотримуватись хронологічної послідовності врахування від’ємного значення. При цьому згідно з п. 46.4 ПКУ разом із Декларацією з ПНП платник податків може подати доповнення з поясненням та зазначенням відповідних сум від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих звітних років, яке складено за довільною формою та буде використано контролюючим органом при аналізі показників такої Декларації з ПНП. Про цей факт платник зазначає у спеціально відведеному місці в Декларації з ПНП.